Úspech na Sportingbet trati nemôže maskovať turbulentný rok pre britskú cyklistiku

Bolo to do značnej miery bežné: jazdci na majstrovstvách majstrovstiev sveta v majstrovstvách – vrátane tohto spisovateľa – urobili svoju rýchlu šliapanie, prvky olympijského tímu vrátane zlatého medailí z Ria alebo dvaja, ktorí nastúpili na školenie v popoludňajších hodinách beh na majstrovstvách Európy a členovia novej adolescentnej akadémie pod 23 rokov sa bavili, keď sa Sportingbet trochu podobali novým deťom v škole. Hľadáte dobrú novinku na bicykli? Ako sa o úspechu Wiggle High5 Prečítajte si viac Diskusia o výnimkách týkajúcich sa terapeutického použitia Bradleyho Wigginsa sa zdajú byť nie príliš ďaleko, ale určite nie okamžité.Wiggins dostal injekciu kortikosteroidu triamcinolónu na boj proti alergii na peľ, ktorá bola prijatá tesne pred hlavnými Tours v rokoch 2011, 2012 a 2013, ale boli v rámci pravidiel a britská cyklistika sa zdala do značnej miery nedotknutá položenými otázkami. Na konci štvrtka večer a do piatku došlo k zmene tempa, keď sa zistilo, že britský antidoping začal vyšetrovanie “obvinení z nesprávneho konania v cyklistike” a neskôr sa potvrdilo, že Sportingbet dvaja členovia Ukadu zamestnanci sa v piatok zúčastnili stretnutia s britskou cykloturistikou. Ukad sa snažil objasniť, že “Ukad v žiadnom okamihu” nepodnikol “britskú cyklistiku alebo tímovú oblohu”.Stretnutie, povedal Ukad, bolo s plnou spoluprácou British Cycling.

Wiggins vyhlásil začiatkom soboty prostredníctvom svojho oficiálneho hovorcu, že “vítam toto vyšetrovanie”, aj keď nebol v pláne rozširovať. Tím Sky to nasledoval s vyhlásením v sobotu obeda, v ktorom sa píše: “Vzhľadom na niektoré nedávne titulky sme chceli uviesť fakty. Spoločnosť Sky bola nedávno kontaktovaná spoločnosťou Daily Mail, ktorá sa týkala obvinenia z nesprávneho konania, ktoré silne odmietame. Informovali sme British Cycling a požiadali ich, aby sa obrátili na UK antidoping.Chápeme, že Ukad v súčasnosti skúma to tak, ako by ste očakávali. “Prešetrovanie priamo nesúviselo s TUE Wiggins, ale namiesto toho nasledovalo zistenie, že balík obsahujúci” lekársku látku “bol dodaný tímu Sky britským cyklistickým trénerom Simonom Copeom, Sportingbet ktorý je dnes riaditeľom športového šampióna Wigginsovho eponymného profesionálneho tímu, na štadióne Critérium du Dauphiné v roku 2011 a že príjemcom bol lekár zodpovedný za aplikácie TUE v spoločnosti Wiggins v rokoch 2011, 2012 a 2013, Richard Freeman, ktorý je doktorom britského cyklistického tímu.Nebudú cestovať do Kataru s tímom na majstrovstvách vo svetových cestných pretekoch. Ukad vyšetrovanie preklenuje obdobie, keď obrovský úspech britskej cyklistiky sprevádzali obrovské turbulencie, počnúc obvineniami zo sexizmu a diskriminácie proti technickému režisérovi Shaneovi Suttonovi, ktorý vyvrcholil odchodom Suttona. Prieskum v súvislosti s týmto reťazcom udalostí stále prebieha, hoci sa očakáva, že sa pred koncom novembra stretne na stretnutí britskej národnej rady pre bicykel.Tam je neustále špekulácie o Sutton je možné vrátiť sa do Sportingbet záhybu. Sutton debaklu bola nasledovaná dramatickou správou, že majster sveta Lizzie Armitstead prišiel blízko k chýbajúci olympijské hry v Riu po zaregistrovaní troch “štrajku” na systém ADAMS, ktorý monitoruje miesto pre cyklistov pre náhodné testovanie. Armitstead bol vyčistený niekoľko týždňov po svojom treťom “štrajku”, keď rozhodcovský súd pre šport rozhodol, že prvý “štrajk” nebol platný, pretože úradníci dopingovej kontroly sa neuskutočnili riadne pokusy s ňou kontaktovať, ale to spôsobilo trápny run- na olympijských hrách. Kyvadlo sa okamžite vrátilo s Armitstedom takmer zabudnutým v čase, keď britskí hráči stál na bicykli s medailovým stolom v Riu s dvojnásobným počtom medailí ako ich najbližší konkurent, Holandsko.Na druhej strane sa HSBC zaviazala podporiť tento šport už osem rokov a nahradiť Sky za hlavného sponzora BC.

Nálada na velodrome, povedali zasvätenci, je frustráciou s najnovším priebehom destabilizujúcich udalostí , vzhľadom na to, že britská cyklistika zaznamenala v posledných 20 rokoch veľkolepý nárast, od momentu, keď bola v polovici deväťdesiatych rokov v skutočnosti v kríze až po súčasnú vlajkovú pozíciu s medailou a viac ako 125 000 členmi. Hore a dole v krajine sú miestne udalosti na bicykli vzkriesené, dokonca aj na spodnom konci konkurenčného spektra. Vzhľadom na to, že nikto nedokáže predpovedať, kde to všetko skončí, je ťažké špekulovať o ich dlhoročných udalostiach, . Nasledujúci týždeň bude Armitstead – teraz Lizzie Deignan po jej manželstve v septembri – a ďalší členovia tímu GB budú na majstrovstvách sveta.

V stredu bude vyhlásené miesto konania medzinárodných titulov v roku 2019 a existuje veľká šanca, že budú udelené Yorkshire. Na druhej strane by to bolo sprevádzané masívnou investíciou do infraštruktúry pretekov po celej krajine, čo je hračka meniaca podľa britskej cyklistiky.

Kontrast medzi udalosťami doma a udalostí ďaleko bude akútny vzhľadom na zjavné otázky o dlhodobej schopnosti športu počasie, čo nemusí byť kríza, ale niečo, čo sa podobá na Callaghanov rastúci chaos.