Unibet: “Milujem José Mourinho, ale nie je Manchester United”

“Chýba mi,” hovorí Cantona, zároveň hravá, ale vážna. “Myslím, že niečo stratili. Môžete to cítiť. Ale je ťažké prísť po niekoho, kto bol v klube 25 rokov. Dokonca aj keď ste skvelý manažér, fanúšikovia stále cítia filozofiu Fergusona. “Eric Cantona verí, že Didier Deschamps pravdepodobne vynechal hráčov z Francúzska na rasovom základe. Ale zatiaľ čo Van Gaal odchádza po dvoch sklamaných sezónach bol nakoniec potvrdený v pondelok v noci, jeho nástupca nevyplnil ani jedného z klubov najslávnejších bývalých hráčov s optimizmom. “Mám rád José Mourinho, ale Unibet pokiaľ ide o typ futbalu, ktorý hrá, nemyslím si, že je Manchester United,” hovorí Cantona. “Milujem jeho osobnosť, milujem jeho vášeň pre hru, jeho humor.Je veľmi inteligentný, vyžaduje 100% svojich hráčov. A samozrejme, že víťazí.

“Ale nemyslím si, že to bude typ futbalu, ktorý milujú fanúšikovia Manchesteru, aj keď vyhrá. On môže vyhrať s Manchester United. Ale očakávajú tento typ futbalu, aj keď vyhrá? Nemyslím si to. ”

Cantona, ktorá sa letos v lete vrátila na malú obrazovku ako tvár marketingovej kampane ITV pre svoje športové pokrytie, verí, že Mourinho raz a budúci nepriatelia by Unibet boli oveľa lepšie fit. “Guardiola bola tá, ktorá mala vziať. Je duchovným synom Johanom Cruyffom, “hovorí a chválil neskorého holandského majstra, že dohliadal na” dve revolúcie “- jeden ako hráč Ajaxu a druhý ako tréner v Barcelone. “Bol by som rád, keby som videl v Guardiule v Manchesteru [United].On je jediný, kto zmení Manchester. Je to v Manchestri, ale na zlé. “19 rokov od chvíle, kedy Cantona priniesla ešte jeden šok futbalovému svetu, ktorý bol elektrifikovaný jeho prítomnosťou, ohlásil svoj odchod do dôchodku zo hry na 30. Práve znamená, že to musí byť dve desaťročia odvtedy, čo chcel Manchester United zdvojnásobiť v rokoch 1995-1996, pričom jeho ciele sa rozvíjali v Newcastle Kevganovi a bavili ho stále viac do mytológie, ktorá sa teraz neúprosne predáva späť k celosvetovým Unibet fanúšikom klubu. Facebook Twitter Pinterest José Mourinho: Ako by sa cena Manchesteru United stala špeciálnou?

Tento mesiac sa Cantona vrátila do Old Trafford za remízu s Leicester City. A netreba hovoriť, jeho meno sa spievalo viac lustrnejšie než kedykoľvek predtým.Pri pohľade na uvoľnenú a zdobenú pohár červenej (samozrejme) v uprednostňovanom hotelovom bare na úzkych uliciach svojho nedávno prijatého Lisabonského domu hovorí presvedčivo o svojej večnej spojitosti s Manchesterom, jeho ľuďmi a kultúrou.

p> Cirkvi francúzsky vybral kariéru ako ambulantný dokumentárny tvorca, herec a umelca, pretože opustil futbal. Napriek tomu hovorí, že bude otvorený pre nepravdepodobný návrat do Old Trafford – ale len ako manažér.

“Robím veľa vecí a som veľmi šťastný. Ale ak by ma požiadali, aby Unibet som sa stal manažérom Manchestru United, tak by som. Pretože Guardiola je v meste Manchester City a chce, aby niekto vyhral veci s nádherným futbalom? Ja som to, “hovorí. Pýtajte sa ho, či je vážny a úsmev sa vráti:” Áno, vážne.Hovorím to len preto, že je to, keď ste v krčme alebo v klube. Keď hovoríte, že vám je jedno, všetky dievčatá vás chcú. Možno, ak poviem, že sa o túto prácu nestarám, pýtajú sa ma. Ak by sa ma pýtali, musím samozrejme pracovať. ”

Teraz už nebol profesionálny futbal dlhšie, než bol nepríjemný, neuveriteľne nadaný. Ale jeho pocit, že opustil v správny čas, nikdy nezvládol. Ľútosť zostáva štvorpísmenovým slovom v lexikóne Cantona. “Keď mi bolo okolo 20 rokov, rozhovor som vo Francúzsku, v ktorom som povedal, že som veľmi hrdý na hru, a keď som stratil túto vášeň, odišiel by som do dôchodku,” hovorí. “Samozrejme, nikto neveril. Keď som cítil, že stratil svoju vášeň, odišiel som do dôchodku.Neľutoval som to. ”

Nie že to bolo jednoduché. “Keď prestaneš hrať futbal, je to veľmi ťažké. Futbal je ako droga. Šport je ako droga. Fyziologicky, je to ako vaša droga. A potrebujete to. Potrebuješ niečo, “hovorí opatrne. “Myslím, že veľa hráčov má po futbalu depresiu, pretože niečo chýba. Ale to mi pomohlo veľa žiť vo svojej fantázii. Ak nemám túto príležitosť, zomriem. “Facebook Twitter Pinterest Cantona riadi loptu proti Liverpoole vo finále FA Cup v roku 1996 vo Wembley, v roku, keď viedol Manchester United do dvojitého. Fotografia: Bob Thomas / Getty Images

Zostáva zvedavý, nekonečne presvedčivý mix.Je ochotný posielať sa na reklamné kampane, ale mimoriadne vážne uvádzať svoje umenie. Cantona bola niekedy odmietnutá médiami (najzrejmejšie v pozastavení pozastavení po Selhurstovom parku, ale aj v nedávnej alternácii s paparazzom v severnom Londýne), ale takisto ho využil v jeho prospech.Pep Guardiola a José Mourinho v Manchestri: nechajte súperenie znovu začať | Sid Lowe Čítať viac

Jeho cisárska fáza v Anglicku sa rozvíjala za úsvitu doby Premierskej ligy, ktorá sa ujala ligových titulov na obidvoch stranách Pennines na každej strane svojho narodenia a on bol jedným z predných stráží exotických dovozov, ktorí si nastavili šablónu toho, čo bude prísť.Vo vzťahu k Nike a jeho vedomostiam o svojej vlastnej hodnote, Cantona poukázala na cestu do sveta super agentov a globalizácie.

Vždy tvrdil, že nie je riadený peniazmi a je jedným z mála bývalí hráči, ktorí sa chcú pustiť a skúmať, či moderný futbal stratil niečo pozdĺž cesty. V otvorenej a expanzívnej nálade navrhuje, aby riadiace orgány mali poveriť kluby, aby si 25% svojich vstupeniek cenovo cenili za ich podiel na televíznom príjme. “Futbal je populárny šport. Takže je dôležité, aby ľudia z dělnickej triedy mohli ísť na štadión. Hráči, mladí hráči, 95% z nich pochádza z pracovného prostredia – všade na svete, “hovorí. “Musia ísť na štadión a vidieť zápasy priamo naživo, a to nielen v televízii. Televízia je skvelá.V krčme sa môžete stretnúť s mnohými ľuďmi. Ale to nie je to isté, na štadióne vidíte rôzne veci ako v televízii. “Pre ilustráciu jeho bodu Cantona spomína na stranu Barcelony Franka Rijkaarda a ako ich trio útočníkov – Eto’o, Messi a Ronaldinho – by zostal na polceste pri obrane rohu, aby zbavil súpera telá v krabici. “Federácia by mala za určitých podmienok predávať práva.Je veľmi nebezpečné vylúčiť ľudí z robotníckej triedy, ktorí sú dušou tohto športu, vylúčiť deti, ktoré sa možno budú môcť stať profesionálnymi. “Facebook Twitter Pinterest Náhľad Eric Cantona na krytie Euro 2016 ITV

Teraz sa ho opýtajte o vplyve glazúr a majiteľov zámoria na hru a s vlnou jeho ruky hovorí, že sú “rovnaké”. Politici, podnikatelia, manažéri Fify – všetci sa dostanú podobne krátke.

“Dnes máte takmer všetkých zámorských majiteľov, ktorí prichádzajú z celého sveta. Záleží na tom, ako riadite klub. Ak nemáte amerického obchodníka, budete mať anglického podnikateľa, “hovorí. “Ak nemáte anglického podnikateľa, budete mať čínskeho obchodníka alebo malajského obchodníka. Sú to isté. Je to obchod.Rozdiel je v tom, že možno anglický podnikateľ vie viac o duši klubu a komunity. ”

Rovnako sa obáva možného korozívneho účinku príliš veľa peňazí na mladých futbalistov a ich rodiny , “Aj keď som bol mladý, počul som ľudí, ktorí hovoria, že futbalisti zarobili príliš veľa peňazí,” hovorí a pripomína svoje formovacie roky s Auxerre. “Ale rozdiel je v mojom čase, nikdy som nepočul môjho otca, aby mi povedal, alebo si ma myslel, že musím hrať za peniaze. Bolo to len o vášeň, len o sne. ”

Čo sa zmenilo? “Možno médiá. Je to generácia reality TV. Je to všetko o hovno, myslím – autá, celebrity, všetky tieto veci, ktoré skutočne nepotrebujeme. Vo svojom čase to bolo veľmi iné. Je to veľmi zaujímavá téma.Rodičia chcú, aby ich deti zarobili peniaze, aby boli slávne. “Cantona prarodičia na strane otca utiekli zo španielskej občianskej vojny a strávili rok v utečeneckom tábore v Argelès a nedávno sa snažil doručiť na sľub pomôcť ľuďom podobne postihnutým francúzskou charitou. “Dávam malý dom, nie je to hrad. Ale je to vo veľkej časti Marseille, s približne 200 metrov štvorcových záhrady, “hovorí.

” Zrekonštruovali sme ju, mali sme ju namaľovať. Kúpili sme všetok nábytok, všetky taniere. Nebral som s nimi fotky a dal ich na Facebook alebo Twitter. Nie som taká osoba. Keby si sa nepýtal, nebol by som ti to povedal. Ale povedal som, že to urobím, v nádeji, že to urobia aj ostatní ľudia, ktorí to dokážu.Niektorí ľudia, ktorí radi hovoria, herci a tak ďalej sú všetci z ľavej strany, ale nikoho nedávajú nič. “Facebook Twitter Pinterest ‘Je to generácia reality TV. Teraz rodičia chcú, aby ich deti zarobili peniaze, aby boli slávne. Vo svojej dobe to bolo len o vášni, o sne, Fotografia :. Sebastian Nevols / ITV

Ako hráč Cantona mal skvele zložitý, horľavý vzťah s francúzskou federáciou a postupných národnými trénermi. Takže nie je žiadnym prekvapením, že človek, ktorý kedysi povedal, že bude dobre pri Bohu zachrániť kráľovnú, ale necíti nič, čo má La Marseillaise, je ochotné Anglicko vyhrať toto leto – aj keď si myslí, že ich mentalita je zlá. “Nestarám sa o Francúzsko,” hovorí dôrazne. “Vôbec sa mi nestarám o Francúzsku.Pokiaľ ide o futbal, som Angličan. Mám v mojich žilách anglickú modrú krv.David Squires na…Louis van Gaal Manchester United swansong Prečítajte si viac

“Manažéri anglických hráčov nemusia odísť mesiac pred začiatkom súťaže, “pokračuje Cantona. “Oni strácajú všetku svoju energiu. Všetci sú spolu, sú naštvaní. Anglická mentalita je predĺžiť tri hodiny pred hru, hrať hru a vychutnať si hru. Keby som bol manažérom Anglicka, nepriniesol by som všetkých hráčov do jedného mesiaca. Nemci to dokážu, Taliani to dokážu. Angličania by sa však mali len obrátiť a hrať. Ak si spomeniete na Dánsko, keď vyhrali majstrovstvá Európy, všetci boli na dovolenke týždeň predtým. Niektoré kultúry môžu spolu stráviť dva mesiace. Ale angličtina, nie.Neznamená to, že nie sú profesionáli. Sú veľmi profesionálni. Ale to nie je v ich mentalite. “Rovnako tak úplne zamiluje myšlienku triumfovania Portugalska – Cristiano Ronaldo si to zaslúži, hovorí, a okrem toho by sa mohol zapojiť do osláv. Cantona nemohla byť šťastnejšia v živote v Lisabone, kde teraz žije so svojou rodinou. “Tu sa cítim nažive,” hovorí. Chorvátsky film, Anka, vyšiel neskôr v tomto roku a plánuje aj čínsky film, ktorý sa naučí foneticky. Pri pohľade na svoju vlastnú futbalovú kariéru nerobí, že nikdy nezapálil najväčšie pódium pre svoju krajinu. “Snažil som sa čo najlepšie. Robil som všetko, čo som mohol urobiť. Niekedy vyhráte, niekedy stratíte. Snažil som sa čo najlepšie. Nemám žiadne výčitky.Ak to povedzte každému pred zápasom – vyskúšajte to najlepšie, dajte všetko, čo môžete a po tom, ako stratíte, nie je ľúto. Potom môžete spať. Ako bábätko. Spím ako dieťa. “