Tréner Olomouc Jílek testoval Manzi: Hral na špičke

“Nemyslím si, že počasie je milostivejšie,” povedal tréner Václav Jílek. “V utorok bolo mínus deväť a mysleli sme si, že sa budeme musieť ísť schovať do tepla, ale nakoniec sme tréning skrátili a zvládli ho. Máme dobre upravenú umelú trávu, a pokiaľ nie je desať pod nulou, dá sa trénovať veľmi dobre, “popisoval kulisy tohtoročnej zimnej prípravy.

Prvýkrát sa doma predstavila konžská posila Bidje Manzia.Proti Zlínu hral najprv pod hrotom za Václavom Vašíčkom, potom sa presunul na pravý kraj a zápas končil na hrote, kde asistoval u tretej bránky Davida Žemle.

Sigma vo skúsenejší zostave prvoligového súpera porazila 3: 1, tím poskladaný poväčšinou z mladíkov vzápätí podľahol béčku Trnavy 0: 1.

“Chceli sme si overiť, v ktorej pozícii je Manzia schopný hrať a čo mu najviac vyhovuje. Paradoxne bola tá najlepšia časť zápasu v strede a aj keď mal problémy s výškou vedenia, radil ju dobre.Je veľmi dobrý do zakončenia a objavuje sa v správnych priestoroch, ktoré po hráčoch požadujeme, “všimol si kouč.

Sigmáci mali za sebou týždeň dvojfázových tréningov, navyše Zlín postavil na každý polčas čerstvú jedenástku, napriek tomu vydržali s kondíciou celá hra a protivníci z vyššej súťaže.

“Máme veľmi slušný výkon. Ukázali sme si, že sme schopní hrať aj proti kvalitnému súperovi kombinačnú hru za predpokladu, že máme dostatočnú ponuku, sebavedomie a kvalitu riešení, “cenil si Jílek, ale všimol si aj nedostatkov. “V určitých fázach sme jednoducho stratili guľôčky a to sú veci, na ktorých musíme pracovať.Najmä po lopte a rýchlosti zatáčania sme zbytočne niekoľkokrát hrali na stranu a späť, aby sme porazili otvorenú obranu súpera. “Ďalší prípravný zápas očakáva Sigma v stredu, keď je doma od 11:00. prvá liga Brno.

“Chceme maximalizovať polovičný čas hráča, takže budeme mať dve jedenásť. O víkendu máme dvojaký víkend, takže čakáme na juniorský blok, kde bude viac súperov a postupne sa pridáme k rýchlosti a dynamike, “plánuje Jílek.