Talking Horses: Duke Of Navan má kvalitu, aby mu vládol nad súpermi

Veterán Nicky Richardsovej nedosiahol výšky, ktoré sa zdali pravdepodobné, keď pred šiestimi rokmi vyhral prekážku Morebattle, ale na svoju dobu je veľmi užitočný. Vlani ho v týchto pretekoch porazil Modus a tentoraz mu žiadny súper tejto kvality nehrozí, zatiaľ čo on preteká z rovnakého hodnotenia. Zdá sa, že silné tempo je zaistené, pretože v zostave je aj Saint Calvados a novo prehliadaná trasa Gino Trail, takže to by sa mohlo veľmi dobre prejaviť v prípade Duke Of Navan, silne cestujúceho typu „hold-up“.

Zatiaľ čo ide na juh do Cheltenhamu, v jeho starej kolkárni Kelso je súťažná karta, odkiaľ bude ITV4 premietať štyri preteky, aby vyplnili medzery zanechané opustenými závodmi Flat.Televízne preteky v Cheltenhame sa začnú o päť minút neskôr, ako sú plánované prestávky. „Akokoľvek mokré, ako Sportingbet som to vedel“: dostihy zasiahnuté dažďom, keď sa hľadajú nové domy pre veľké rasy. Prečítajte si viac

Zima sa oficiálne začala o v piatok tu poludnie, keď Cheltenham otvoril svoje brány a nastavil čas na marcové národné poľovnícke slávnosti, a Al Dancer bol prvý kôň, ktorý za päť mesiacov s víťazným debutom položil pred majstrovským podujatím vážnu značku cez ploty v dvojmíľovom prenasledovaní karty.

Tretí plot takmer priviedol Al Dancerovo popoludnie k predčasnému koncu, ale tam prežil vážnu chybu a zostávajúce prekážky na ceste ovládal oveľa plynulejšie. na víťazstvo v celej dĺžke.

„Bol tu len jeden mierne viditeľný povrchný skok,“ uviedol Nigel Twiston-Davies, tréner Al Dancer. “Vyhovovalo by mu rýchlejšie tempo a za toto sa zlepší.”Sú to iba tri týždne [do nasledujúceho stretnutia v Cheltenhame], takže niečo také [[Henry VIII Novice Chase v Sandowne v decembri] by bolo dobrým terčom. “

Al Dancer bol k dispozícii v čase 33-1 Arkle Trophy vo štvrtok večer, ale teraz je za najlepšiu cenu 14-sekundový favorit za melónom Willieho Mullinsa.