Super-Bubi z Drážďan. Český objav je v šestnástich miestach blízko druhej bundeslize

Na jeseň minulého roka pravidelne vstúpil do bundesligy mladšieho mladistvého mladšieho ako sedemnásť rokov. Trinásť zápasov, dvanásť gólov, tri asistencie.

Keď nádejného českého útočníka v novembri nasadili do stretnutia najstaršieho dorastu, čiže proti o dva roky starším protihráčom, v súboji s Hamburgom (1: 3) bol jediným strelcom tímu.

Super-Bubi, voľne preložené zázračný chlapec, mu v Nemecku prezývajú.

A pred pár dňami ho tréner Uwe Neuhaus zaradil do kádra, ktorý odcestoval na prípravu do Marbelly.

“Je zdravý na ihrisku, ale inak je tichý a skromný chlapec,” hovorí tréner Neuhaus pre Bild. “Keď je na mieste, vždy chce skóre. Je to veľmi impozantné. ”

On sa koncentroval, aj keď Kuish mohol len trénovať.V medzinárodných stretnutiach, hoci len prípravných, nemôže nastupovať do svojich sedemnástich, čo bude v máji.

“Keď bude takto pokračovať, zažije s ním Dynamo veľa radosti,” vyhlásil športový riaditeľ Ralf ming.

Pred odchodom do Drážďanov hral rodák z Telnice v Krušných horách, Tepliciach a Ústí nad Labem. Vďaka spolupráci Ústí a Dynamo v Nemecku už druhý rok. “Ja som s ním v úzkom kontakte a samozrejme nás teší, že sa darí dobre. Zdôrazňujeme mu a on sám to aj vie, že je stále ešte na začiatku cesty, “poznamenáva Jindřich Šťastný zo spoločnosti Sport Invest International, ktorá hráča zastupuje.

Keď mal pätnásť, záujem mala aj Sparta. Zatiaľ čo jej otec bol pre, matka Šarka sa rozhodla ísť do Nemecka.Z Telnice, kde s rodičmi žije, to má do Drážďan bližšie než do Prahy.

Drážďany sú siedmym tímom druhej bundesligy, zmluvu tam má do leta 2019. “Rád by som sa presadil do áčka, už tento rok by som sa chcel sa dostať na ihrisko najmenej päť minút a hrať druhú bundesligu. A za dva roky by bolo dobré, keby som sa presadil do áčka už natrvalo, “líčil na jeseň v rozhovore pre MF DNES.

Zdá sa, že sa mu to čoskoro môže splniť.