Sportingbet sa domnieva, že odišiel z rady FA po poslednom zlyhaní reformy

Nezávislý režisér futbalovej asociácie Heather Rabbatts zvažuje svoju pozíciu po tom, čo zostala “veľmi frustrovaná” a “veľmi sklamaná” pri najnovších neúspešných pokusoch o reformu riadiaceho orgánu anglickej hry.

Greg Dyke odchádzajúci predseda, dúfal, že presadí reformy, aby zabezpečil väčšiu rozmanitosť, transparentnosť a zodpovednosť pre radu FA a jej výkonnú radu Sportingbet predtým, ako odišiel po finále majstrovstiev Európy.Jeho návrhy však ani nebudú hlasovať po tom, ako ich zablokovali zástupcovia takzvanej národnej hry na fóre FA, ktorá sa obávala, že ich vplyv bude zriedený. ​​Šoky vo futbale odhaľujú “zakorenenú sexistickú kultúru” Prečítajte si viac

Rabbatts, bývalý výkonný viceprezident Millwall – jediná žena a jediný zástupca etnickej menšiny v správnej rade FA, je jedným z dvoch nezávislých riaditeľov v správnej rade. Rabbatts, ktorý má dva roky svojho druhého funkčného obdobia, Sportingbet povedal: “Je to veľmi sklamanie, je to veľmi frustrujúce a vedie vás k otázke, čo môžete urobiť, aby ste to posunuli. Pokiaľ ide o začlenenie a rozmanitosť, môžete robiť veci, pretože prinášate s vami iných ľudí.Keď si myslíte, že nemôžete dosiahnuť tento pokrok inde, je to veľmi ťažké. ”

Hoci sa vyjadrila, že bola spokojná s pokrokom, ktorý dosiahla v otázkach rozmanitosti a začlenenia, uviedla, že štruktúra predstavenstva FA a Rada rady veľmi ťažko vynútiť aj skromné ​​zmeny v riadení, ktoré by priniesli organizáciu do modernej éry. “Na konci dňa sú to tri hlasy. Ak nemôžete dostať tých, ktorí prídu s vami, potom to nemôžete urobiť, “povedal Rabbatts. “Neviem, aká je Sportingbet odpoveď. Je to niečo, čo je odrazom.Cesta reformy správy vecí verejných je plná ľudí, ktorí sa pokúšali a zlyhali. ”

Nakoniec by návrhy boli tak zmiernené, že nebolo zmysluplné ich hlasovať a prípadne Rabbatts povedal. Pred dvoma rokmi pán Ouseley, predseda Kick It Out, rezignoval z rady FA nad svojou frustráciou kvôli nedostatku reformy. Odvtedy, čo pán Burns uskutočnil nezávislý prehľad viac než pred desiatimi rokmi a odporučil reprezentatívnejšej rade FA, ktorá by lepšie odrážala modernú hru, sa následní predsedovia FA a ministri športu snažili a nedokázali zmeniť.

Dyke v tomto roku povedal, že prestane voliť z opätovného zvolenia v snahe odstrániť osobnosti z rovnice.Chcel zaviesť termínové limity, reprezentatívnejšiu radu, ktorá by “lepšie odrážala rovnováhu modernej hry”, znížila počet výborov, ale urobila ich Sportingbet relevantnejšie a zjednodušila tajnú štruktúru hlasovania.

Zmeny boli navrhnuté tak, aby zaviedli viac rozmanitosti pre 123 členov prevažne mužskej, bielej a starnúcej rady.Z ich počtu je šesť žien, štyria sú z čiernej a menšinovej etnickej komunity (BME) a ​​je tu len jeden zástupca hráčov a jeden zástupca fanúšikov. Sekretárka kultúry John Whittingdale, ako niektorí z jeho predchodcov, povedal nedávno, že by zvážila stiahnutie 30 miliónov GBP, ktoré FA dostáva za štyri roky v loterii a finančné prostriedky, ak by nedošlo k reforme riadenia. Rabbatts, bývalý guvernér BBC, ktorý zostáva vysielateľom, že dúfa, že vládny tlak bude mať určitý efekt a že širšia diskusia o správe v iných oblastiach globálneho športu by nakoniec povedala FA. “Pozrite sa na Uefu, pozrite sa na Fifu, pozrite sa na atletiku, pozrite sa na cykloturistiku,” povedala. “Každý sa pozerá na to, ako zlepšuje ich riadenie. Šport je prevádzkovaný na uzavretých Sportingbet systémoch tak dlho.Ak máte okolo 15, 20, 25 rokov sediaci ľudia, máte problém. To sa musí meniť. “Často otvorený Rabbatts povedal, že nemusí nutne obviňovať niektorého z tých, ktorí sedia okolo stolovacej tabule FA, ktorí jednoducho zastupujú svojich voličov – či už v profesionálnej hre, alebo v základnej hre. Povedala však, že bez vonkajšieho tlaku je pravdepodobné, že logzam nebude zlomený. “Problém so štruktúrou je, že stavia zodpovednosť buď do národnej hry, alebo do profesionálnej hry, a nie k celku,” povedala. “Ako môžeme skutočne postaviť niečo, čo podporuje FA a hru ako celok?Práve táto štrukturálna chyba je základom. “Rabbatts povedal, že bude rokovať s novým predsedom FA, ktorý bude pravdepodobne vymenovaný po Euro 2016, skôr než sa rozhodne, či bude slúžiť celý druhý funkčný obdobie.Urobila by to len vtedy, ak by si myslela, že by mohla mať zmysluplný rozdiel. Avšak po tom, ako Sportingbet začala hrať svoju úlohu v čase, keď problémy s rozmanitosťou hrozili roztrhnutím futbalu v dôsledku John Terryho a Luisa Suárez incidenty, povedala, že bola hrdá na dosiahnutý pokrok. Trvala na tom, že v niekoľkých oblastiach došlo k pokroku – vrátane zavedenia koučujúcich mentorov v štruktúre koučingu v Anglicku, nového dobrovoľného kódexu správanie futbalovej ligy, ktoré by malo zabezpečiť viac príležitostí pre trénerov BME a iniciatívy Premierskej ligy na zvýšenie počtu trénerov BME, ktorí dosiahnu profesionálnu kvalifikáciu. “Myslím si, že teraz existuje dostatočná zodpovednosť za to, čo je potrebné stalo sa, že sa nestratí zrak.Všetci by sme chceli, aby dynamika bola rýchlejšia ako je, “povedala. “Ale futbal je stále veľmi uzavretý systém, takže sa snažíte otvoriť dvere príležitostí.”

Pokiaľ ide o disciplinárne podmienky, Rabbatts tiež poukázal na Sportingbet minimálne päťzápasové zákazy rasového zneužívania. oblasť hry a prísnu zodpovednosť za rasové zneužívanie zo strany fanúšikov ako pokroku.

“Ide o zmeny, ktoré sa vyvíjajú a vyvíjajú v budúcnosti, ale to znamená, že hra prijala tieto kultúrne zmeny a dúfajme objať viac, “povedala. Avšak, povedala, že skutočná kultúrna zmena v profesionálnej hre ostala” neusporiadaná “a akceptovala, že je oveľa viac.”Hovoríme o vývoji anglických hráčov, ale je tu tiež zaujímavá otázka, ako rozvíjame anglických manažérov, a to bez ohľadu na to, ich etnickej príslušnosti, “povedal Rabbatts. “Top kluby nie sú spravované anglickými manažérmi. Samozrejme, že chceme to najlepšie na svete, ale chceme, aby anglický manažéri súťažili s najlepšími na svete. “Napriek skorému stretnutiu s Dykeom, ktorého zná už mnoho rokov, rozmanitosti v jeho komisii FA, aby preskúmala nedostatok príležitostí pre mladých Sportingbet anglických hráčov, povedala, že predseda urobil dobrú prácu za štyri roky. “Myslím, že Greg bol dobrým predsedom FA v mnohých a mnohých smeroch.Myslím, že otázka anglických hráčov musí byť zvýšená, myslím si, že práca s 3G a pitím je naozaj veľmi dôležitá. Niektoré stánky, ktoré si vzal okolo Fify, boli absolútne tie správne, “povedala. “Je nesmierne sklamaním, že reforma riadenia, ktorú sa veľmi ťažko snažil presadzovať, nedosiahol.”

viac: pt-sportbet.com