Sally Pearson, aby sa vrátil na dráhu budúci mesiac roka po zlomení zápästia

Rok a deň po zlomení jej ľavého zápästia, ktorý sa zrútil na trať v Ríme, Sally Pearson dosiahne svoj dlho očakávaný konkurenčný návrat v Diamond League v Birminghame 5. júna, keď jej kampaň na druhom mieste olympijskej 100 m prekážok koruny začne vážne. Po zotavení z vážneho zranenia zápästia, Pearson tiež bojoval s nepríjemnou Achillovou sťažnosťou, ktorá ju vylúčila z austrálskej domácej letnej sezóny.Teraz späť k plnej kondícii, 29-rok-starý dokončí časovú skúšku na jej Gold Coast základne, než sa chystáte do Europe.AOC nevedomosť o všetkých austrálskych olympionikov zachytil retrospektívne dopingové testy Prečítajte si viac

Ona plánuje aby spochybnili päť Diamond League v Európe – oddelené stintom späť v Queenslande – predtým, než sa zoznámia s Austráliou pred olympijským tréningovým táborom na Floride koncom júla. Americká Kendra Harrison si stanovila štandard začiatkom roka 2016 , držiac prvé tri 100m prekážky v rokoch, vrátane začiatku apríla klímou 12,36 sekundy.Tempo by mohlo byť ešte rýchlejšie v sérii Diamond League a amerických olympijských štúdiách začiatkom júla. Ale Pearson si stále dúfa, že dokáže úspešne prekonať rok na okraji ihriska a požiadať o druhú priamu olympijskú zlatú medailu v Riu, ktorý sa v roku 2013 a 2014 odvrátil od zranení v dôsledku skrášľovania, aby získal nárok na svetové šampionáty zo striebra a Commonwealthu. “Dokazuje, že to môžem urobiť bez ohľadu na to, majstrovstvá a preto mám túto vieru v seba samého, “povedal Pearson na olympijskom jednotnom vydaní minulého mesiaca v Sydney.

” Viem, ako sa pretekať a milujem veľkú scénu.”Pearson si vybral svoje osobné najlepšie z 12,28, aby získal zlato na svetových tituloch v roku 2011 v Daegu v Južnej Kórei.

Majstrovstvá sveta s dlhým skokom strieborného medailistu Fabrice Lapierre budú tiež členom silného austrálskeho kontingentu v Diamond League v Birminghame. Ryan Gregson bude dúfať, že olympijský kvalifikačný víkend bude mať tri minúty 36,20 sekúnd zamknutý odvtedy, keď sa po poslednom výlete v Katare začiatkom tohto mesiaca prepadol na trať. Gregsonova ďalšia crack na metrovú míľu bude v Rabate v Maroku 22. mája.