Rangana Herathová zo Srí Lanky sa chystá opäť v Headingley

Hráči v Anglicku už nie sú horáci, obávajú sa flak. Očakávame, že sa budú hrať oveľa viac slobody a účelu než pred dvoma rokmi, aj napriek tomu, že vo svojej zostave majú trio nedovolených pálčikov. Medzitým sa Srí Lanka stále vyrovnáva s odchodom dvoch kriketových gigantov, čo znamená, že ich stredný poriadok vyzerá ešte krehkejšie ako Anglicko. Joe Root (skúšobný priemer 54) pravdepodobne má okolo seba oveľa viac podpory ako Angelo Mathews (testovací priemer 50). Angelo Mathews: “Srí Lanka sa musí v Anglicku stať bezstrašnou v sérii testov” Prečítajte si viac

p> Avšak Alastair Cook a štyri ďalšie prežili z toho, že Headingley porazil to, čo by bolo predposledným loptou zápasu, ak by to Jimmy Anderson prežil, môže ponúknuť pozitívnu pripomienku ostatným.Srílančania majú tendenciu sa usmievať očarujúco, ale sú to tvrdé a tvrdé súperi, bez ohľadu na to, kde hrajú. Hlavný selektor Sanath Jayasuriya uznal neskúsenosť a slabosť ich zostavy. Vykompenzoval tým, že navrhol, že jeho tím má bowlingový útok “svetovej triedy”, ktorý vezme nejakú vieru. Majú praktickú zbierku kardiostimulátorov, hoci Dhammika Prasad, ktorá si pred dvoma rokmi vybrala päť braniek v druhom slede v Anglicku, nie je vhodná na výber. Aj napriek tomu, že sa vybrali akékoľvek tri rýchle nadhazovače z Dushmanthy Chameery, Shaminda Eranga, Nuwan Pradeep a Suranga Lakmal, je pravdepodobné, že v predvečer svojho debutového testu Jamese Vinceho nie je príliš veľa nočných mora. Anglicka.Majú špičku svetového triedenia, hoci v Rangane Herathovej, ktorá je inšpiráciou pre nás všetkých. Práve odišiel z jednodňového kriku, v neposlednom rade preto, lebo má dve chirurgicky opravené kolená. “Na tento rok je to asi 10 testov,” povedal, “a rozhodol som sa, že sa môžem podariť a kolená hrať skôr v testovacom krikete než v rukách jednodňového kriketu.” To dáva zmysel , Herath je roly-poly 5ft 5in a 38 rokov. Naďalej môže plniť svoju hlavnú úlohu, hoci nemôže behať veľmi rýchlo. Na rozdiel od Charlotte Edwardsovej to nevylučuje, že by bol vybraný pre svoj národný tím. Herath je ľahko zabudnutý fenomén. Vyzerá obyčajne. Okolo krajiny v takmer každej strane klubu môže byť aj ľavotočivý rotačný stroj jeho tvaru a veľkosti.Nemá žiadne veľké tajomstvá, ako jeho predchodca Muttiah Muralitharan; doosra nie je vo svojom repertoári. Existuje niekoľko hovorov o “záhadnom”, šumivom rýchlejším doručení, ktoré sa však nazývalo “loptou do ruky”, čo je bežný predmet streliva starých ľavostranných nožníc. Skúša skôr než hrozí. Anglicko sa pálilo pod kontrolou v prvom teste proti Srí Lanke Vic Marks Prečítajte si viac

Napriek tomu je Herath súčasťou trojice veľkých srílanských majstrov, ktorí úplne zatienili zvyšok svojich krajanov. Tam bol Muralithatharan s 800 skúškou wickets, Chaminda Vaas s 355. Herath má 297, rovnaké číslo ako Derek Underwood získal, a dúfa, že dosiahne 300 v Headingley.Ďalej na zozname Srí Lanky príde Lasith Malinga s 101. Herath debutoval na Srí Lanke v roku 1999, ale musel čakať viac ako desať rokov, aby si bol istý jeho miestom, pretože tam bol vždy Muralitharan. Od roku 2010 a odchod do dôchodku od Muraliho Herath bol prvým rozhodcom a vybral 226 Test wickets; iba Jimmy Anderson a Stuart Broad sa v tomto období zhromaždili viac. Vyhráva zápasy, keď sa lopta otočí; on spravidla ponúka jeho kapitán kontrolu, keď to nie je. Všetkých päť z jeho 10-wicket záťahov, neočakávane, príde na Srí Lanke.Ale v poslednej dobe v Headingley bol jeho prínos značný: turnajový turnaj s Mathewsom skončil len vtedy, keď bol vyčerpaný, potom tri za 59 z 42 švihnutí v poslednom inningu zápasu.

Anglicko tento týždeň neočakáva významný nástup na Headingley – v skutočnosti budú sklamaní, ak by to tak bolo. Ale ak je model leta, v ktorom tempo hlúpi ľudia sotva očistili akúkoľvek zelenú trávu, zachováva sa, Herath bude tento týždeň zaneprázdnený muž. Jeho kĺzavá chôdza znamená, že bude ľahko rozpoznateľný.

Menej známych anglickým očom bude Srí Lanka všadeprítomná. Bezpečnejšou možnosťou môže byť Milinda Siriwardana, 30-ročná ladička ľavého ramena.Viac vzrušujúco – ak povrch neposkytuje žiadnu povzbudzujúcu podporu pre fanúšikov – je tu Dasun Shanaka, švec-bowlingový všadeprítomný, ktorý ešte nemôže hrať Test. V minulom týždni narazil do lešteného storočia proti Leicestershire a spolu s 21-ročným Kusalom Mendisom predstavuje budúcnosť kriku Srí Lanky.