Portugalsko svedčí o jabloneckých futbalistoch. Čakanie na finále Atlantického pohára

Ideálne tréningové a klimatické podmienky na južnom pobreží Portugalska v regióne Algarve v blízkosti mestečka Almancil futbalistom prvoligového FK Jablonec svedčí.

Na medzinárodnom turnaji Atlantic Cup zdolali v minulom týždni ukrajinský veľkoklub Šachťor Doneck po remíze 2: 2 v penaltovom rozstrele, potom švédsky Örebro SK 2: 0, vyhrali tak základná a-skupinu a v dnešnom finále sa stretnú s HNK Rijeka. Líder chorvátskej najvyššej súťaže zvíťazil v skupine B 3: 0 nad dánskym Aarhus a 1: 0 nad švédskym klubom Djurgårdens Štokholm.

“Podmienky máme výborné. Oproti snehu, zime a umelej tráve doma tu môžeme trénovať v pätnástich stupňoch na prírodné tráve.Nič lepšie, čo si nedokážeme predstaviť, sme veľmi spokojní, “uviedol na klubovej stránke tréner Jablonecka Zdeněk Klucký. Vo svojich predchádzajúcich zápasoch sa jeho tím stretol s rôznymi štýlmi. “Shakhtar mal loptu väčšinu času, kvalita na jeho strane bola poznačená predovšetkým brazílskymi hráčmi, ktorí vedia loptu, ale podarilo sa nám to dosiahnuť dobrý výsledok. Aj keď sme museli veľa brániť, ale táto fáza musí byť otestovaná a myslím, že sme ju nezasiahli, “povedal Klucky. “Örebro hral priamočiarejší futbal, Švédi boli silnejší v súbojoch a trochu bojovali s nami. Ale podarilo sa nám to urobiť.V každom zápase samozrejme nájdeme rezervy, tie najväčšie máme jednoznačne v práci s loptou. ”

Kouč Klučka preveril v zápasoch všetky zimné posily aj navrátilcov po dlhodobých zraneniach z jesene. “Je podstatné, že sa nám všetci ukázali v ostrom zápase. Napríklad uzdravená stoperské dvojica Beneš s Pernica odohrala zápas s Örebro a už sú schopní obstáť aj v lige. Nikdy nejde mať pripravených len jedenásť hráčov, káder musí byť široký a nesmie strácať na kvalite, aby sa nestávalo, že by sa pri striedaní tím oslabil.Z tohto pohľadu sme boli v oboch zápasoch s hráčmi spokojní, “tvrdil Zdeněk Klučka.

Počas herného kempe v Portugalsku naopak opustil jablonecký tím testovaný krajnej stredopoliar Sigurdur Egill Lárusson, člen širšieho kádra reprezentácie Islandu. “Očakávali sme ho veľa. Mali sme možnosť ho pozorovať štrnásť dní na tréningu, naskočil do troch zápasov, ale v porovnaní s kvalitou, ktorú predviedol, vedenie klubu požadované podmienky neakceptovalo. Lárusson nás preto opustil a hľadá si angažmán inde, “vysvetlil tréner Zdeněk Klučka.