Po prvé, Sindelar sa vzbúril, potom ochorel, ale Olomouc by ho neodvrátil

Odmietnutie klubu predĺžiť zmluvu končí v lete. Informácie prichádzajú z denníka. 26-ročný obranca si želá novú výzvu. Utrpel však mononukleózu.

V Českej republike klasické zvonenie? Zlá krv? Zdá sa, že to nič z toho nie je. Rokovania ešte nekončí…

Športový riaditeľ Olomouca Ladislav Minář nechcel nič nechať na poslednú chvíľu, o kontrakte začal sa Šindelář rokovať už na jeseň. “S ňou sme bojovali od októbra, snažili sme sa rozprávať, neustále váhal, pretože tu už bolo dlho.Mal som pocit, že pred Vianocami sa blížime dohode, avšak po Vianociach asi zasadla rodinná rada a prišiel s tým, že by chcel skúsiť niečo iné, “odpovedal Minář na otázku MF DNES.

Poznámkou o rodinnej rade zrejme myšlienkový poradný hlas Šindelárova otca Radka, legendárneho hráča Sigmy. To nie je prípad útoku klubu, ktorý by postavil povstaleckého hráča.

“My sme sa gentlemansky dohovorili, že ak bude mať výkonnosť a zdravie, tak to tu dohrá do leta a potom môže odísť. Nemôžeme si dovoliť zbaviť sa niektorých hráčov. Všade v Európe je normálne, že ak má výkon, urobí to v klube.Bolo to tiež želanie trénera, “povedal Minar.

Teraz sa potrebuje zotaviť šindel, ktorý v extrémnom prípade môže mať všetko na jar. “Nakoniec sa zdá, že miera zlyhania nemusí byť taká vysoká,” dúfa Jílek. “Minar sa nevzdáva:” Teraz sa situácia trochu zmenila, možno päť mesiacov, môže to byť kratšia. Hráme ho ako domáceho hráča, takže budeme hovoriť o obnovení zmluvy s ním v tejto situácii. “

Jílek má možnosť vybrať si uprostred obrany.V prvom jarnom zápase v Pardubiciach sa na čistom konte a výhre 3: 0 podieľala stoperské dvojica Radakovic-Škerle, ktorý dostal prednosť pred nádejným Štěrba.

Napriek tomu je pre Jílku nepríjemné. “Bolo by to komplikácia pre každý tím, pretože to bola strieľačka číslo jedna, okolo ktorej sa otáčali ostatní,” hovorí. “Ale máme veľkú alternatívu. Skkerle zaznamenal pokrok, zvládol veľmi dobre a je súčasťou solídnej obrany, ktorú organizuje. Máme Štěrba aj Jemelka, ale chceli sme podržať skúseného hráča, pretože vypadol brankár Buchta. “

Šindelář síce nepatrí medzi vycibrenej techniky, pracuje na lepšie rozohrávke, ale je silný v súbojoch a predovšetkým vďaka vlastnostiam lídra platný na ihrisku dokonca aj v kabíne.Teraz bude vedieť hlavne 34-ročný Škerl, ktorý sa po zranení kolena vráti do tvaru.

“Hovoril som v príprave, ale musíte tiež zvážiť, kedy hovoriť a nie hovoriť. Pracovalo to, spokojnosť s manažmentom obrany bola, “očakáva Škerle. “Keď niekto vypadne, existuje náhrada. To by som sa nebola. Keď je Sindy v klastri, je to najviac zdvojnásobený príspevok. “

Shintelar je bojovník, ktorý Olomouc nemá veľa. Počas minulej sezóny sa mu podarilo vylepšiť špatnú sezónu. “Ale hodnotenie mojich výkonov je na trénerovi. Posledný rok nebol pre nikoho úspešný, “zakričal. “Druhý zostup nemožno zabudnúť, nemožno ho preplachovať,” povedal v zimných prípravách. “Martin mal hlavne stabilizovaný jeseň.Počas poslednej ligy nemal jasne definovanú úlohu. Presťahoval sa medzi defenzívnym strelcom a strážcom. Museli sme sa rozhodnúť, aká úloha je lepšia pre jeho predpoklady. Rozhodli sme sa, že sa stane zátkou a časom sa stane našim najsilnejším problémom. Dosiahol pokrok, “pochválil Jílek.

“Po prvé, to bol trochu posunutý do konštruktívnosti. Niekedy sú stále problémy, ale on je chlapček, ktorý má perfektný prístup k tréningu. Patrí medzi podporných hráčov, má veľmi dobrý vplyv na kabínu.Nebojí sa niečo povedať v motivačnom zmysle, takže aj z toho dôvodu je pre nás dôležitý. “

Bol by preto rád, keby nakoniec Šindelář zmenil názor a Košiciach sa upísal:” Svoju pozíciu získal nie vďaka zraneniam ostatných, ale vďaka výkonnosti a zdravému sebavedomiu. “Bude to” rebel “?