Philadelphia 76ers vyhráva lotériu, aby získala prvý výber v NBA

Philadelphia 76ers pristáli v utorok v nohách v nohejbalovej lotérii v NBA prvý čakací prvok No1 v 20 rokoch. Austrálsky Ben Simmons sa dostal do čela tímu, ktorý skončil sezónu ako najhoršie v lige.

Philadelphia vydržala strašný trojročný úsek, ktorý bol súčasťou plánu prestavby na doplnenie franchisingu o najlepšie tipy. Ich rekord 10-72 v tejto sezóne im dal najlepšiu šancu na získanie výberu No1 pre návrh z 23. júna a vyplatil sa, keď vyšiel pred Los Angeles Lakers a Boston Celtics, ktorí budú pripravovať druhý a tretí.Philadelphia 76ers sa stala prvým tímom NBA, ktorý má sponzor na dresoch. Prečítajte si viac

“Moja priama myšlienka ide priamo do mesta Philadelphia,” povedal Brett Brown. “Boli úžasné, že nám umožnili prejsť procesom, ktorý máme. Sme nadšení z noviniek, ktoré máme dnes večer. “

Louisiana State University standout Simmons a Duke Brandon Ingram sú očakávané ako prvé dve voľby.Ak by Simmons šiel najprv, spojil by sa s jedným z najjasnejších mladých jadier NBA v Brownovi, ktorý trénoval Austráliu na olympijských hrách v roku 2012. Brownove spojenie s Austráliou by mohlo otvoriť cestu pre teenagera narodeného v Melbourne sa pripojil k austrálskej olympijskej skupine v tomto roku, a to napriek tomu, že Simmons už naznačil, že nebol k dispozícii do Rio. Simmons, 208 cm vysoký ambidextrous 19-ročný, hral body guard, dopredu a stred na LSU.

76ers dali trochu preč o tom, kto si vybrať so svojou top pick.Simmons je najväčšou hrozbou je Ingram, s niektorými návrhmi analytikov, ktoré naznačujú, že Ingram by mohol byť lepšie vhodný pre 76ers.

V poslednej dobe boli Philadelphia v tejto pozícii zvolili Hall of Famer Allen Iverson prvý celkovo v roku 1996.

Ich posledné výsledky boli zmiešané, keď navrhli Jahlila Okafora a Joela Embiida v prvých troch z posledných dvoch návrhov. Embiid má ešte robiť svoj debut kvôli operáciám na nohách, zatiaľ čo Okafor prichádza z pevnej sezóny nováčikov.