Pavelec nesedí pri telefóne, na farme počuje chválu: Je tu ako velkej brácha

Jeseň roku 2016 asi nebude doba, na ktorú Ondřej Pavelec raz bude spomínať s úsmevom na tvári. Vo Winnipegu mu totiž oznámili, že po mnohých rokoch nebude jeho meno na súpiske tímu NHL. Jets sa nehodí do koncepcie, tím sa vydal inou cestou. Čo na to český veterán? “Samozrejme by som chcel chytať v NHL. Ale nesedím tu prilepený na telefóne, snažím sa byť úspešný s Manitoba a potom sa uvidí, “povedal brankár chytajúci nižšia AHL.

Jets síce v utorok vyhrali 6: 4 v Tampe, ale inak nemajú nijako úspešnú sezónu. s tridsiatimi deviatimi bodmi sa krčí na dvanástom mieste Západnej konferencie a výkyvy formy zažívajú aj obaja gólmani.V počte obdržaných gólov už sú na tom horšie len Colorado v Arizone a kouč Paul Maurice si chvíľami posťažuje na formu oboch mužov s maskou.

“Neviem, čo Paul hovoril, netuším, aké sú plány vedenia,” povedal s kľudom Pavelec pre Winnipeg Sun. “Ale je normálne, že keď je kouč nespokojný, oznámi to médiám aj brankárom. Narovinu,” vykladá majster sveta z roku 2010.

Ten teraz zažíva niečo úplne nové. V AHL si naposledy zachytal jeden zápas v sezóne 2010/11, inak bol zvyknutý mať pevné miesto v najlepšej súťaži sveta. Aj jeho práve dobiehajúci päťročný kontrakt na 19,5 milióna dolárov tomu zodpovedá. No a v tejto chvíli kryje chrbát jedenadvacetiletému Ericovi Comriemu v Manitobe, kde je najstarším mužom v šatni.

“Nedá sa nič robiť, tak to proste je.Chcete to vzdať? Je to len na vás. Pozrite sa okolo, nedeje sa to len mne, deje sa to plno hráčom, “povedal Pavelec a narážal pravdepodobne na ďalšieho skúseného gólmana Jaroslava Haláka, ktorého pred pár dňami NY Islanders presunuli na farmu do Bridgeporte.

Pavelec zatiaľ v záložnom tíme odchytal 14 stretnutí s bilanciou 7-4-2. Naposledy trafil do čierneho včera pri bitke proti Torontu, kde jeho Moose slávili výhru 2: 1. Rád by povýšil o ligu vyššie, ale so svojou súčasnou situáciou sa zdá zmierený. A hoci sa mu rozhodnutie klubu o odsune na farmu určite nepáčilo, maniere nafúkané hviezdy u neho nie sú na mieste.

“Je úžasný. Prijal svoju úlohu, každý deň sa rozpráva s Comrie a snaží sa mu pomáhať. Aj ostatným. Pre tím je niečo ako starší brat.Vzal to všetko ako chlap, rozhodne sa nikde nemrač v kúte, keď práve nechytá, “povedal tréner tímu Pascal Vincent, ktorý českého gólmana viedol už v junioroch.