Nymburk bude v Domzale, aby sa vyrovnal play-off ligy majstrov. Je Kyzlink?

Prvá vzájomné stretnutie vyhral Nymburk doma jasne 85:55, keď mal výraznú prevahu najmä pod košom. Bola to najvyššia strata Domžale v súťaži.

Aj v odvete bude Nymburk jasným favoritom, keďže Domžale v skupine vyhralo len dve z trinástich stretnutí, a to proti poslednému Aarhuse.

Kľúčovým hráčom slovinského celku je český reprezentant Tomáš Kyzlink, ktorý je priemerné skóre 14,7 bodov za zápas pre najlepšieho strelca. Nymburk musí tiež sledovať americkú Brandyne Curry. Oba spolu dávajú viac ako tretinu všetkých bodov Domžale, ktoré majú priemer 59,8 bodov pre najhoršiu ofenzívu v súťaži.Na druhej strane je Nymburk štvrtým najlepším v útoku.

Domžale je tiež v ťažkostiach, keď chýba vysoko kvalitné pivoty a straty. Iba Frankfurt stráca viac loptičiek.

Pardubice čaká rozlúčka s Európou

Okrem Nymburka sa v Pardubiciach predstaví aj stredoeurópski basketbalisti v Pardubiciach, ktorí uvítajú rumunský Cluj v FIBA ​​Europe Cup. Bude to ich preteky v súťaži, pretože po štyroch porážkach už nemajú šancu postupovať. Ale nepopiera ich motiváciu poraziť Killer.

“Je to prestíž.Pred domácimi divákmi sa chceme rozlúčiť s FIBA ​​Europe Cupom víťazne, “vyhlásil jeden z pardubických trénerov Tomáš Bartošek. “Hráči sú absolútnymi profesionálmi, idú na tento zápas rovnako ako všetci predchádzajúci. V prípade víťazstva by sme mali v európskom pohári konečnú bilanciu šesť výhier a šiestich porážok, čo by bolo skvelé, “dodal.

Pardubice navyše majú Kluži čo vracať, pretože na jej ihrisku prehrali jasne 67:84.

“Musíme eliminovať súperov hráčov z obvodu, najmä Aleksandar Rašić. A pod tyčou pivotu Barra, ktorá je veľmi atletická a má dotyk na odraz.Verím, že predvedieme sebavedomý výkon, že budeme čerpať energiu aj od skvelých pardubických fanúšikov, ktoré by sme týmto radi pozvali na rozlúčku s európskym pohárom, “povedal Bartošek.

V Pardubiciach začína zápase v 18:00, Nymburk sa v Domžale predstaví od 20:00.