Najskôr nasadenie, potom futbal, burcuje brnenský navrátilec Zavadil

“Videl som to ako všetci ostatní, nebol to dobrý výkon a vstup do ligy. Samozrejme sme si toho vedomí, taký výkon už sa nesmie opakovať a ani sa opakovať nebude, “oznamuje Zavadil.

Zárukou jeho tvrdenie má byť on sám, pri sobotňajšom dueli v Českých Budějoviciach už by v brnenskej zostave chýbať nemal . “Od utorka som trénoval, takže sa do toho zase pomaly dostávam. Lýtko zatiaľ drží, takže na zápas som nachystaný, “informuje 36ročný stredopoliar.

Toho v predchádzajúcom týždni postihla hneď dvojitá smola, k poranenému lýtkovému svalu sa totiž pridala ešte viróza. Zavadil tak musel brať antibiotiká.

“Pri zápase s Duklou som kvôli chorobe nemohol byť ani tribúne, sledoval som to z jednej kancelárie.Určite mi nebolo najlepšie, pretože naša hra bola naozaj zlá a Dukla si robila, čo chcela. Ale je čas na to zabudnúť. Musíme sa sústrediť ďalej a čo najlepšie sa nachystať na budúci zápas. Porcie zápasov do konca sezóny sa zmenšuje a my musíme v Budějoviciach niečo urobiť. ”

Sám Zavadil si netrúfa tvrdiť, ako odlišný by bol prejav Zbrojovky s ním na ihrisku. Tréner videl hlavný problém inde. “Neboli sme spokojní hlavne s prácou tímu pri zakladaní postupných útokov.Hráči na to absolútne rezignovali, nezaložili kloudnou akciu, všetko riešili odkop, “hartusil Václav Kotal.

Práve s distribúciou lôpt by však Zavadil zrejme pomohol, rovnako ako s vyburcováním bojazlivých spoluhráčov. “Potrebovali sme mentálne zdvihnúť, ale chýbal niekto, kto by to vzal na seba. Zároveň tam nebolo ani veľmi fotbalovosti, “pripomína obranca Jakub Jugas.

Avšak zoznam toho, čo Zbrojovke pred týždňom chýbalo, by vydal na román. “Je jasné, že takto sa o ligu nebojuje. Musíme zmeniť prístup, bojovnosť, nasadenie.Tieto veci tam musí byť od začiatku, až potom príde na rad futbal a to ostatné, “oznamuje Zavadil.

V Českých Budějoviciach čaká štrnástej Brňany ich najbližší tabuľkový sused smerom nahor. “Sú na tom podobne ako my bodovo i silou kádra, bude to zápas de facto o šesť bodov. Ich nasadenie bude enormný, my sa im v tom musíme vyrovnať alebo je ešte predčiť. Ideme do vojny a pobiť sa o čo najlepší výsledok, “hlási Zavadil.

Na ňom bude, aby si hostia viac dovolili s loptou. “Keby sme balóny len nakopávali, tak sa nám asi budú rýchlo vracať, pretože vzadu majú vysoké tvrdé hráča. Musíme hrať po zemi a hlavne makať jeden za druhého. Keď má jeden balón, dva tri sa mu musí ponúknuť.Spolupráca a súčinnosť musí byť na oveľa vyššej úrovni ako minulý týždeň, “nabáda kapitán.