Ledecká skončila v Super Bowl Slalomu v Ga-Pa devätnástom, vyhral Gut

Dvadsaťjedenročná Ledecká sa napriek v týždni prekonanej črevnej chrípke blysla v sobotu 13. pozíciou v zjazde a zašla si maximum medzi lyžiarkami. V súčasnosti majster sveta v snowboarde spája svoje predchádzajúce najvyššie skóre v SP, ktorý zaznamenal začiatkom decembra v Super-G v Lake Louise. Zverenkyňa trénera Tomáša Banka štartovala rovnako ako v sobotu s číslom 46 a na najrýchlejší GUTOVA stratila 2,57 sekundy.

“Trochu som si myslela, že to bude jednoduchšie zarezávať lyže, že to bude viac držať. Skutočne som skákal na lyžiach, ale som určite spokojný s výsledkom aj s jazdu, “povedala Ledecká.Aj pri vysokom štartovom čísle mala dobrú stopu. “Bolo to veľa tvrdej, veľmi sa to nerozbíjal,” podotkla.

Žalúdočné problémy, ktoré mala v priebehu týždňa a kvôli ktorým skoro cez víkend nepretekala, ju už netrápi. “Musím to zaklopať,” pousmiala sa Ledecká, ktorá doteraz vo Svetovom pohári lyžiarov bodovala v deviatich z dvanástich pretekov. “Oproti vlaňajšku som sa zase posunula o kúsok dopredu, takže dúfam, že to budúci rok zase bude o kus ďalej,” vyhlásila.

Celková víťazka SP z minulej sezóny GUTOVA vylepšila druhé miesto zo sobotňajšieho zjazdu a vyhrala jasne o 67 stotín sekundy pred Rakúšanka Stephaniou Venierovou a 86 stotín pred Tinou Weiratherovou z Lichtenštajnska. Vďaka 22.víťazstvo v kariére znížila na 135 bodov odstup v hodnotení seriálu za americkú špecialistkou na technické disciplíny Mikael Shiffrinovou, ktoré na zjazdovke Kandahar neštartovali.

GUTOVA napriek víťazstvu so svojou jazdou príliš spokojná nebola. “Cítil som, že by som bol lepší. Ale včera to bolo 80 bodov a dnes 100. Nemala som také postavenie na lyžiach, aké som chcela. Náš tréner postavil ťažkú ​​trať, “povedala dvadsaťpäťročná Švajčiarka.

Deň po 77. triumfe vo Svetovom pohári skončila v poli porazených Američanka Lindsey Vonnová. Na Gutovej prehral 1,65 sekundy a zaujal deviate miesto. “Bol som psychicky pripravený, ale pravdepodobne potrebujem viac školení.Mala som dostatok dôvery na kongres, stále mi chýba super-G, “povedal Vonn. Anna Veith nebrala vedenie v Super Bowl Slalomu. Rakúsky lyžiar, ktorý vyhral majstrovstvá sveta v roku 2015 pod menom dievčaťa Fenninger, nezískal gól v prvom závode rýchlosti po návrate po dlhodobom úraze.