José Mourinho z Manchesteru United mohol čeliť poplatku za komentáre rozhodcu

José Mourinho sa mohol po prvýkrát porozprávať s futbalovou asociáciou ako manažér Manchesteru United po tom, čo porušil pravidlá, ktoré zakazujú členom jeho profesie hovoriť o rozhodcoch pri zostavovaní zápasov.

Mourinho Sériový páchateľ, pokiaľ ide o disciplinárnu jednotku FA, bude kontaktovaný riadiacim orgánom po vypočutí, či by bolo pre Anthonyho Taylora ťažké mať „veľmi dobrý výkon“, keď United navštívi Liverpool v pondelok. menovanie rozhodcov Prečítajte si viac

Hoci Mourinho držal svoje poznámky stručné, porušil predpisy FA, ​​ktoré určujú, že manažéri a hráči by nemali robiť komentáre pred zápasom o rozhodcoch, aby nemohol byť navrhnutý ich vplyv na úradníkov. .

Z tohto dôvodu manažér Liverpool Jürgen Klopp odmietol diskutovať o Taylorovom vymenovaní a zdržal sa debaty o tom, či je spravodlivý v takomto prípade. n dôležitým prvkom pre oficiálnych hráčov profesionálnej hry s obmedzením na výber rozhodcu, ktorý žije v Altrinchame, iba sedem míľ od Old Trafford.

Taylorovo vymenovanie bolo napadnuté Keithom Hackettom, keď bol šéf rozhodcov a jeho zástupca. blízky spojenec, Mark Halsey, aj keď je tento muž pridružený k Cheshire FA a držiteľovi vstupeniek v Altrinchame, bez väzby na klub Premier League v zápase Anfield.

Mourinho teraz požiadajte o oficiálne vysvetlenie po vyjadrení vlastných obáv, či publicita môže ovplyvniť rozhodcovu rozhodovaciu právomoc.

„Myslím si, že pán Taylor je veľmi dobrý rozhodca, ale preto, že naňho vyvíjame tlak Myslím, že bude pre neho ťažké mať veľmi dobrý výkon na Anfield, “povedal. „V tejto veci naozaj nechcem povedať viac.Mám svoj názor, ale naučil som sa lekciu, ak to chcete nazvať, tým, že ste toľkokrát potrestali za moje slová o rozhodcoch. “

FA sa stále domnieva, že porušenie pravidla, bola zavedená v roku 2009, aby sa zabránilo manažérom, ktorí hovoria o ničom – pozitívnom, negatívnom alebo inom – o rozhodnutiach o zápasoch, čiastočne z dôvodu podozrenia, že Sir Alex Ferguson a iní používali tlačové konferencie pred zápasom na ovplyvňovanie rozhodcov.Facebook Twitter Pinterest Klopp a Mourinho predpokladajú živý stret medzi Liverpoolom a Manchesterom United

V tom roku David Moyes, potom manažér Evertonu, verejne spochybnil menovanie Mika Rileyho za ich semifinále FA Cupu proti Manchesteru United povedal, že mu bol navrhnutý, že rozhodca bol zástancom Fergusonovho tímu.

Ferguson sa stal prvým manažérom, ktorý bol obvinený z nesprávneho správania sa za takýto priestupok v máji 2011, kvôli pripomienkam, ktoré mal. o Howardovi Webbovi pred zápasom proti Chelsea.Bolo to Fergusonov šiesty FA poplatok za päť rokov za pripomienky, ktoré urobil, alebo pre rozhodcov, aj keď rozdiel bol v tom, že Webb skutočne chválil, pričom ho označil za „určite najlepšieho rozhodcu v krajine“.

Carlo Ancelotti, potom v Chelsea, bol následne účtovaný po tom, čo United poukázal na to, že taliansky hovoril aj pred Webbom. Tony Pulis, potom manažér Stoke City, bol tiež obvinený z podobného trestného činu, ktorý predchádzal semifinále FA Cupu proti Bolton Wanderers. Vo všetkých troch prípadoch FA vydal každému manažérovi oficiálne upozornenie, že ak by sa to stalo znova, mali by vážnejšie problémy.