Je príliš dobré ísť dole? Stručný sprievodca pre … veľké kluby, ktoré sú zvrhnuté

Je úplne možné, že nešťastný triumvirát obrov, Aston Villa, Newcastle United a Sunderland, sa podarí dostať sa z Premier League v tejto sezóne. Tieto tri kluby získali medzi sebou 17 anglických titulov, plus 15 FA pohárov, 5 ligových pohárov a európsky pohár. Niektoré dosť veľké plavidlá, ktoré sa nebezpečne pohybujú v blízkosti hornín. Koncept odstupovania je, samozrejme, do značnej miery cudzie športu v USA. Keď veľkí chlapci zasiahli štíhle obdobie, sedia v jantároch, nedokážu sa pohybovať dopredu, nikde nepadnú späť.Všetka hanba v ich impotencii a zotrvačnosti, na displeji pre celý svet vidieť. Stručný sprievodca…Liverpool zlyhanie zachytiť dni slávy Čítať viac Anglická spoločnosť je však posadnutý triedy, takže ponižovanie je núteným znížením stavu a vyhnanstvom do nižších štvrtí. Vy pop! S chvostom medzi nohami. Škvrny na rekord stále viac.

Vyznamenanie je rysom anglického futbalu už od roku 1892 – tak ako aj propagácia, ale dnes negatívne zdôrazňujeme – takže bolo veľa príležitostí pre veľké kluby, ktoré v priebehu rokov spadajú cez dvere s najvyššou rýchlosťou.Aj tak, behemoths sa neberú často, čo je dôvod, prečo je to ešte stále pozoruhodné, keď to robí jeden z nich.

Môžeme tiež začať s Villa, keď vidíme, že v súčasnosti, je to veľký klub, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou prísť v tomto roku. Ak idú dole, nebude to prvýkrát, čo tento starý starý klub stratil svoju cestu. Villa bola bezpochyby prvým veľkým veľkým klubom v anglickom futbale. Zakladajúci členovia futbalovej ligy v roku 1888 – svojím nápadom prišiel člen predstavenstva William McGregor – v roku 1899 mali päť titulov v taške. Avšak koniec 19. storočia znamenal koniec svojej imperiálnej fázy. Ďalší titul liga prišiel v roku 1910, ale to by bolo ich posledné už 71 rokov.Medzi dvoma časmi sa rozlúčila klarinet. Villa bola po prvýkrát zvrhnutá v roku 1936, a to zúfalo tak, že po ceste pripustila 110 gólov. Sedem z nich zaznamenal Ted Drake z Arsenalu v jedinom zápase, ktorý je v Anglicku stále rekordom. Vila sa vrátila rovno späť, ale ako šampión druhej divízie. Spravovali ich Jimmy Hogan, ktorý strávil väčšinu svojej kariéry v Maďarsku, Švajčiarsku a Rakúsku, kde zdvihol pojmy highfalutin o technike, prechode a držaní. Bohužiaľ, všetka hybnosť bola zničená vojnou.

Zlyhanie udržania hybnosti by bolo opakujúcou sa témou. Villa vyhrala FA Cupu v roku 1957, keď zvíťazila v záverečnej bitke Manchester United, ale v priebehu dvoch rokov od tohto veľkého úspechu bola opäť zvrhnutá.Opäť sa vrátili ako majstri druhej divízie, tentokrát pod Joom Mercerom, ktorý potom viedol klub k prvému ligovému poháru v roku 1961. Ale Mercer utrpel mŕtvicu, keď bol v kancelárii a po obnovení bol bezohľadne prepustený. Zlý pohyb. Vila bola odsunutá v roku 1967, rok pred osvieženým Mercerom vyhral ligu s Manchester City. Potom víťazstvo pre Villa: V roku 1970 sa tento známy starý klub prvýkrát dostal do tretej divízie.

To je trochu zvláštne obdobie. Vila začala sezónu odstupovania pod vedením Tommyho Dochertyho, ktorý bol pochopiteľne prepustený za to, že ho zvrhol na Nadir Avenue, hoci aj on by neskôr našiel úspech inde, vyhral FA Cup v roku 1977 s jedným z najviac estetických tímov Manchesteru United.Vic Crowe prevzal a hoci sa nemohol vyhnúť nevyhnutnému poklesu, čoskoro otočil klub. Tím Crowe sa dostal do finále Ligového pohára v roku 1971 a úzko prehral na Spurs, čo bolo dobré vybočenie z druhej strany.

Villa vstúpila ako tretie divízie šampiónov po roku, potom ešte dva roky neskôr ako Champs druhej divízie, tentoraz pod Ronom Saundersom. Ďalší ligový pohár prišiel v roku 1977, kým Saunders vyhral v roku 1981 svojmu siedmymu ligovému titulu s využitím len 14 hráčov po celú sezónu, rekord, ktorý nikdy nebude zlomený za milión rokov. (Nebude to?) Villa nasledovala v nasledujúcom ročníku európskeho pohára pod jarmom Tonyho Bartona, ktorý sa po troch mesiacoch pred finálom vrátil v dôsledku sporu o odmeňovanie. (A bolo to docela prudké.Čisto za to, že sa pridal k miestnym súperom Birmingham City a nedal ani kľúče späť svojmu klubu Mercedes.)

Všetko je dobré, že končí dobre? Samozrejme, že nie. Znova sa opäť zaobchádza s víchricou. Barton, povýšený nad úroveň jeho kompetencie, nedokázal stavať na hviezdnych úspechoch tímu postaveného Saundersom a do piatich rokov bol klub opäť v druhej divízii. Billy McNeill, ktorý v roku 1967 zdvihol európsky pohár ako keltský kapitán, bol muž, ktorý ich zobral. McNeill vstúpil do Villau začiatkom sezóny z Manchester City, ktorý taktiež trpel v sezóne. Oh, Billy! Je to druhý v jamke!

Po tretíkrát zo štyroch, Villa sa vrátila rovno späť ako šampión druhej divízie, tentoraz budúci manažér Anglicka Graham Taylor.Odvtedy sa stali hlavnými oporami Premier League, blížiacimi sa k titulu v rokoch 1990 a 1993, a vyhrali pár Ligových pohárov, aby sa mohli naštartovať. Takže ak v tejto sezóne idú dole, na konci tunela môže byť svetlo, ak je história akýkoľvek sprievodca: zálohovať ako majstrovstvá majstrovstiev, potom čo najskôr aspoň ligový pohár a možno i výzva ligového titulu. Alebo tam bude svetová vojna. Jeden alebo druhý. Tu je nádej na prvú. Dokonca aj fanúšikovia Blues budú dúfať, že na prvom mieste. Villa nie je jedinou anglickou stranou, ktorá by mala vybojovať zranenie krátko po vyhranení európskeho pohára. Moderný majster Manchester United, najväčší klub v Anglicku, túto trofej vyzdvihol v roku 1968.O rok neskôr ich manažér Matt Busby, ktorý po desaťročiach po mníchovskej leteckej tragédii položil ruky na svätý grál, všetko strávil energiou a emóciami, pochopiteľne zvrhnuté nástroje, aby si mohol vychutnať dôchodok, ktorý bol ťažšie zarobený ako väčšina.

Spojené štáty považujú za ťažké nahradiť ich legendárnu figúrku. Wilf McGuinness trval menej ako rok. Frank O’Farrell, napriek nepresvedčivej ponuke na titul, už neudržal svoju prácu. (To vám pripomína čokoľvek?) Medzitým ich hviezda George Best bola v procese vzdania sa futbalu, ktorý bol jedným z najväčších hráčov všetkých čias efektívne vynaložených silou na 26. Tommy Docherty – ktorý si spomeniete Vila na skalnej ceste do divízie 3 – nahradil O’Farrell.Vtedy uvidí, že v čase, keď United zostúpil v roku 1974, viedol úlohu zvrhnutia, hoci mal Duchu pripútanú malú vinu z dôvodu svätého neporiadku, ktorý zanechal v prvom rade.

United ranu v druhej divízii, ako na ihrisku, ako tím vyhral titul a okamžité povýšenie späť do veľkej doby, a mimo to, ako ich fanúšikovia získali povesť pre podporu svojho tímu v silnom štýle sedemdesiatych rokov. Bolo to po prvýkrát, čo bol United z vrcholného letu od ich nešťastnej tridsiateho storočia, a napriek tomu sa Old Trafford stále choval najvyššia priemerná účasť na zemi. Dokonca aj vtedy, keď boli dole, neboli vonku. Facebook Twitter Pinterest Man United vybojoval s odchádza v rokoch 1989-90, ale vyhral FA Cup – a zvyšok je história.Fotografia: Allsport

Najbližšie, odkiaľ sa dostali do problémov? To bude 1989-90, keď Alex Ferguson takmer stratil svoju prácu, pretože jeho tím krátko fliruloval s miestami prestupovania. Dokončili už 13. ročník, ale mali vážne problémy, kým v marci nezistili nejakú oneskorenú formu. Susedia Manchester City majú zložitejší vzťah s odstupňovaním. Boli v najvyššej divízii v Anglicku pre drvivú väčšinu svojej existencie, ale boli z nej desaťkrát odsunutí. Tri z týchto ústupkov vystupujú. V roku 1938 City prepadlo cez vchody napriek dosiahnutiu 80 gólov. Toto by bolo samo osebe úspechom, pozoruhodným príkladom očarujúcej a časovo uznávanej schopnosti mesta dostať sa do zbytočných škrabancov. Veď je, že v tom čase boli aj šampiónmi Anglicka.Mesto je stále jediným klubom, ktorý nasleduje ligový titul s odstupom. Jose Mourinho, podlaha je tvoja. Mesto bolo vyradené z vchodu Premier League obchodníka v nejakom štýle v roku 1996, iný príbeh zapadajúci do príbehu typického mesta. Na poslednom dni sezóny si s Liverpoolom 2-2 strelili na svojom starom Maine Road, výsledok strelec Steve Lomas si myslel, že to bude stačiť, pretože to manažér Alan Ball povedal. Takže Lomas – ktorý skóroval vlastný gól skôr v hre – držal loptu hore rohovej vlajky nechať hodiny bežať do bezpečia. Ale tam bol problém. Bolo povedané, že Wimbledon zaznamenal v Southamptone neskorého víťaza, čo by znamenalo, že by sa poslali Svätí namiesto mesta. Tieto informácie boli však falošné.Striker Niall Quinn, ktorý sa predtým nahradil a sedel v stánkoch v jeho civilizáciách, šplhal na dotyk a kričal Lomasovi, aby dostal krvavé pazúry. Neskoro. “Toto je najväčšie sklamanie mojej kariéry,” povedal Ball, ktorý vyhral Majstrovstvá sveta v Anglicku v roku 1966. A oni stále prichádzali. On bol vylúpený o niekoľko mesiacov neskôr. Mesto sa potom podarilo dostať sa na tretí stupeň anglického futbalu prvý a jediný čas v histórii. Táto kampaň je v súčasnosti pripomínaná ako možná najväčšia – a určite väčšina Cityesque – vlastný cieľ všetkých čias. Facebook Twitter Pinterest Jamie Pollock: oops!

Stav tohto. Slávny, úžasný, majestátny stav tohto. Ak sa chystáte ísť dolu, môžete to urobiť aj s prekvitaním, tak plné známky pre Jamie Pollock pre okázalosť.A aby boli spravodliví na City, odviedli svoju cestu späť do divízií s podobnou pauzou, takmer prehrali tretiu etapu na podporu trestu na neúspešný Gillingham, skôr ako skórovali dvakrát v zranení, aby nútili extra čas a trestnú prestávku vyhrali by. Berserk záver, ktorý dal koniec tohtoročného Ligy majstrov finále, vyhrali štyri dni predtým susedov United, veľmi v tieni. Určite.

V súčasnosti sú mestá celkom odlišné. Nájdete tu starších fanúšikov, ktorí si túto nešťastie užili rovnako.

To platí aj pre fanúšikov Chelsea určitej generácie, hoci ich história nebola tak zábavne stabilná ako City.Chelsea vyhral ich prvý šampionát, neočakávane tak, v roku 1955, ale urobil málo na to, aby nadviazal na tento úspech, a to aj napriek objavovaniu mladého Jimmyho Greavesa. Dôchodcovia – prezývka, ktorá je ešte stále v móde – odmietla niekoľko rokov v polovici tabuľky, než odišla v roku 1962. Muž pri kormidle? Tommy Docherty, ktorý mal jednu peknú kariéru s horskými dráhami, mu to musíte dať. Netreba dodávať, že Doc vzal Chelsea rovno naspäť a premenil ho na jeden z najzaujímavejších tímov šesťdesiatych rokov.

Chelsea sa preškriabala v druhej divízii počas veľkej časti sedemdesiatych a osemdesiatych rokov, peniaze sa starajú o koreň ich nechutenia, klub takmer zanikol ich východným stojanom. Časy sa menia. Ich zvrhnutie v roku 1988 bolo pozoruhodné za to, že naposledy bol tím z najvyššej divízie napadnutý play off.Middlesbrough druhej divízie zaujal svoje miesto po tom, ako ich porazil 2-1 na súboji nad dvoma nohami.

Čo sa týka veľkých rivalov Chelsea v Londýne? Tottenham Hotspur boli hore a dole pred druhou svetovou vojnou, ale po získaní povýšenia na vrchol letu v roku 1950, potom vyhrali ligu o rok neskôr, boli už takmer zápasom, pretože jedna sezóna v druhej divízii v rokoch 1977-78 [Medzitým Arsenal má skvelé – alebo nechvalne, podľa vášho pohľadu a vernosti – zostal v špičke anglického futbalu, pretože sir Henry Norris manipuloval svoj klub do prvej divízie už v roku 1919, napriek tomu, že skončil len piaty v druhej divízii pred veľkou vojnou.

Arsenal preto drží rekord pre najdlhšiu neprerušenú sekvenciu v najvyššom lete, ale Everton hrá celkovo najvyššiu sezónu. Od roku 1888, keď boli jedným zo zakladajúcich členov futbalovej ligy, strávili štyri roky z top divízie. Najprv klesli v roku 1930, dva roky po získaní ligy vďaka Dixiemu Deanovi a jeho rekordnej sezóne s 60 gólov.Hrdý rekord skončil, ale nevadí: ďalšie tri sezóny sa ukázali byť pekným výbuchom: Everton získal okamžitú propagáciu, potom ďalší titul ligy (Dean bodoval 45 gólov tentoraz) a potom FA Cup. Zaujímavé časy. Facebook Twitter Pinterest Bill Shankly, najslávnejší manažér Liverpoolu, vyhral druhú divíziu v roku 1962. Fotografia: PA Archív Everton strávil ďalšie tri roky v druhej divízii na začiatku 50-tych rokov. Keď sa konečne vrátili v roku 1954, rivalovia mesta Liverpool smerovali opačným smerom. Klub Anfield sa z druhej divízie vyčerpával: v dobe, keď vyskočili iba prvé dva tímy, skončili tretíkrát štyrikrát a štvrtýkrát dvakrát, skôr ako Bill Shankly konečne zlomil hexa tým, že vyhral divíziu v roku 1962.Ani jeden z klubov už nebol znova znova, pretože Everton sa v priebehu 90-tych rokov niekoľkokrát pozrel na priepasť. A čo sa týka Newcastle a Sunderlandu, severovýchodných obrov v nebezpečenstve spolu s Villa v tejto sezóne? Newcastle sú najväčším klubom, ktorý v posledných rokoch utrpel hanebný ústup, ktorý v roku 2009 zostal skôr, ako sa neskôr strieda bez námahy. Sunderland bol za posledných niekoľko desaťročí o niečo viac ako klub yo-yo, hoci to nebolo vždy tak: až do roku 1958 boli jediným tímom v celej futbalovej ligi, ktorá nikdy nemala skúsenosti s odstupom. Ako bol futbalový svet ohromený náhlym a ľstivým koncom ich 68-ročného členstva v prvej divízii? Predstavte si, že Arsenal dnes zostáva.