Jamie Whincup vedie Bathurst 1000, keď Craig Lowndes trpí neúspechom

Katastrofa môže zasiahnuť sentimentálnu obľúbenú Craig Lowndes, ale zdá sa, že nič nezastaví strážcu Jamieho Whincupa v nedeľu Bathurst 1000 na Mount Panorama. Whincup – so spolujazdcom Paulom Dumbrellom – je v očiach jeho piaty Great Race titul po chytaní 14 sekundového náskoku po 82 z 161-lapovej klasiky. Whincup nastavil pľuzgiere tempo od začiatku, zarábať nový závodný rekord skoro na – lapovanie na dve minúty, 07.09 sekundy.Motor šport: Jamie Whincup najrýchlejšie tvrdiť Bathurst 1000 pólov Čítať viac

Na rozdiel od šiestich časových víťazov Lowndes ‘nádeje boli všetci, ale bol prerušený.

Gear problémy boli zvrhnuté aby vydržal v počiatočnom 27-silnom poli a sedem kôl od vodcu.

Všetky oči boli na Lowndes pri Veľkej rase, ktorá bude ctiť 10. výročie úmrtia jeho mentora Petra Brocka.

Lowndes získal Peter Brock Trophy inauguračné víťazstvo v roku 2006, jeden mesiac po smrti šoku motorsportu.

Ale história v nedeľu to nevyzerá opakovať.

“Celkovo je to sklamanie.Teraz chceme dokončiť preteky, aby sme získali nejaké body na majstrovstvách, “povedal Lowndes. Lowndes začal na mriežke 21. miesto po jeho najhoršej skúške Bathurst. > On napadol jeho prvý Bathurst v roku 1994. Lowndes sa však dostal do poľa na 11. miesto a predtým, ako odovzdal otvory spolujazdcovi Stevenovi Richardsovi.

príbehy ťažkých šťastia pri polovičnej značke Veľkej preteky.

Tím Holdena Tim Slade sa umiestnil na druhom mieste v kruhu 54 len kvôli tomu, že brzdová kvapalina sa vznietila pri výmene vodiča. Teraz sú štvrtý naposledy. Holdenová nádej Lee Holdsworthová trvala len dve kolá pred tým, než odišla s drastickými motormi. Nissan tím bývalého víťaza Bathurst Rick Kellyho bol sužovaný autorskými rádiovými drámami .

Brockovo výročie prilákalo štvordňovú návštevnosť 204,512 – druhú najväčšiu vôľu Bathurst 1000. Battista Bathurst z posledného desaťročia ocenili Brock v pretekárskych prehliadkach d rival niektorých z najznámejších najznámejších pretekárskych automobilov.

Dave tiež dal stálu ovaciu v piatom kole, keď udelil Brockovi slávne 05 závodné číslo.