Frolík oslávil gól a víťazstvo, Mrázek a Pavelce opustili porážku

Štvrtý výhru posledných piatich zápasov spôsobil, že sa Calgary presťahoval hokejistom na pozíciu divokej karty pre play-off. Posledný úspech kanadského celku bol navyše o to cennejšie, keď sa zrodil na ľade silného Pittsburghu .

Domáce zaspali úvod duelu a prehrávali po dvoch tretinách o dva góly. Skóre otvoril v 37. minúte Michael Ferland, ktorý premenil samostatný únik po tom, čo odzbrojil od puku Sidneyho Crosbyho.

Tesne pred druhým odchodom do kabín sa potom blysol fantastickou kombináciou zohraný druhý útok Flames.Mikael Backlund naprieč útočným pásmom našiel Matthewa Tkachuk a ten pohotovo poslal puk pred bránu na Michael Frolík (20:03, +1, 4 strely, 1 + 0), ktorý proti brankári Mattovi Murrayovi dosiahol na svoju trinástu trefu sezóny. Český útočník bol zvolený za druhú hviezdu po zápase, v treťom akte Penguins a dvanásť pokusov o streľbu stačilo na 2: 2. V 46. minúte sa Chris Kunitz a Jake Guentzel usadili v 55:06. Ďalším cieľom však bolo postaviť sa na oddelené preteky, keď Calgary predĺžil hru. Jediný úspešný shot brokovnice bol vpred Kris Versteeg.

Crosby skóroval jeden priechod a 998 v zápase.bodom sa tak priblížil veľkému jubileu, pyšný však nebol na situáciu z 36. minúty:

Po famóznym sobotňajšom výkone, kedy 42 zákrokmi vychytal výhru 1: 0 v Nashville, nemohol Petr Mrázek chýbať v bráne Detroite tiež v ďalšej časti. V súčte tretí štart v rade si pripísal proti Columbusu , po dvoch výhrach však tentoraz neoslavoval.

Red Wings uhrali len bod za remízu 2: 2, v predĺžení sa ale radovali hosťujúci Blue Jackets. V 64. minúte začal Seth Jones s desiatym hitom. Mrázek kryl 24 z 27 striel a bol zvolený tretí hviezdou zápasu.

Druhý tím tabuľky Východnej konferencie bol bližšie k úspechu nad pre zmenu predposlednom Detroitom už po otváracej tretine, v ktorej českého gólmana prekonali Brandon Dubinsky a Cam Atkinson.Fanúšikov v Joe Louis Aréne však potešil v polovici duelu využitú presilovku Thomas Vanek, ktorý nadviazal na otvárací bránku zo 4. minúty od Nicka Jensena a vyrovnal tak na 2: 2.

V zostave víťazov nechýbal slovenský center Lukáš Sedlák (7:46, +/-: 0, 1 výstrel). Rozhodujúci akciu z predĺženia predchádzala sporná situácia, po ktorej domáci kapitán Henrik Zetterberg očakával odpískaní faulu:

Po sobotňajšej porážke 2: 5 od posledného Colorada nezvládli hokejisti Winnipegu pre zmenu po výsledku 2: 4. utorok Konfrontácia s vedúcim predstaviteľom Západnej konferencie – Minnesota . V oboch prípadoch prevádzkoval Ondřej Pavelec na Jets Gate. Keďže Avalanche vyhrala štyri góly z 27 výstrelov a Wild už predbehol tri z pôvodných 14 pokusov. V 27.minúte potom za stavu 1: 3 pre hosťujúci Minnesotu pre zranenie v dolnej časti tela zamieril predčasne do kabín.

Tréner víťazov Bruce Boudreau pred zápasom premiešal zloženie jednotlivých útokov a tento krok mu náramne vyšiel. Nováčik Charlie Coyle (0 + 3), Jason Pominville (2 + 2) a Nino Niederreiter (2 + 0) >

v súboji dvoch tímov, ktorých aktuálny postavenie v tabuľke nezodpovedá predsezónnom prognózam, uspela jasne 5: 0 Tampa Bay nad Los Angeles . Posledný tím Východnej konferencie proti deviatemu Západu sa mohol spoľahnúť na kanóna Nikita Kučerova, ktorý strelil svoj 20. a 21. gól.Bezchybný bol brankár Ben Bishop, ktorého vybavenie ukončilo všetky 28 rakiet kráľov. Domácnik Andrej Šustr (14:01, +3, 0 + 1) bol na ľade za tri góly a skóroval jedného asistenta. Útočník Ondřej Palát opäť zmeškal zranenie. Na druhej strane Tomáš Hertl (19:33, -3, 3 strieľal) zažil protiútok, ktorý bol pri troch strelených góloch. Jeho San Jose sa nakoniec nepodarilo dosiahnuť gól s Buffalo , ktorý zmenil vývoj a získal výhru 5: 4 nad predĺžením. Návštevníci žralokov na začiatku tretieho štvrťroka mali sľubný výsledok 1: 4, ale Sabres sa podarilo dosiahnuť 4: 4 olovo a predĺžil obrovský obrat vďaka Evanderovi Kanovi.