Fortuna SK

Táto stávková spoločnosť, ktorá pôsobí na slovenskom a českom trhu bola založená v roku 1990 v Prahe. Patrí tak medzi najstaršie subjekty tohto typu, ktoré boli zakladané po Nežnej revolúcii. V roku 1991 potom bola založená v Bratislave sesterská spoločnosť. Bola tiež pomenovaná Fortuna a pôsobí na našom trhu dodnes.

Vďaka tomu, že má táto stávková spoločnosť dlhú históriu, ďalej sídlo na Slovensku a tiež pretože má individuálne vydanú licenciu od Ministerstva financií Slovenskej republiky, patrí Fortuna medzi najdôveryhodnejšie stávkove spoločnosti na Slovensku.

V súčasnej dobe patrí Fortuna k najväčším stávkovým kanceláriám v strednej Európe. Jej reputácii tiež nahráva fakt, že peniaze, ktoré sú vsadené alebo vložené do online stávkového rozhrania nie sú prevádzané do zahraničia.

Ako stávkara nás iste zaujímajú ďalšie fakty, ktorými vyniká nad súčasnou konkurenciou.

Fortuna SK má v súčasnosti vyše 350 pobočiek a je tak blízko každému klientovi. V súčasnej dobe však už vedie stávkovanie cez internet, pretože je pohodlnejšie, rýchlejšie a navyše ponúka mnoho typov stávok. Ďalšou výraznou výhodou je, že pri online stávkovanie neplatíte manipulačný poplatok, na kamennných pobočkách doteraz tento poplatok činí 6 % z vsadené čiastky. Fortuna taktiež prevádzkuje stávkovanie formou SMS, ktoré sa však v súčasnej ére internetu môže zdať pomerne zastarané a nepraktické.

Kurzové stávky

Fortuna SK ponúka dobré kurzy a tiež možnosti si staviť na menej známe ligy v rôznych športoch, najmä však futbalové. Ďalej tiež stávky na iné udalosti než len šport, treba výsledky volieb či výsledky súťaží v televízii – ako treba Superstar.

Čo sa týka stávok samotných môžete si staviť napríklad na presný výsledok, stávku bez remízy, dvojitú šancu, ale napríklad aj na to, kto dá prvý gól. Tieto možnosti ponúka Fortuna SK u všetkých druhov zápasov, u tých známejších futbalových súťaží, potom ponúka ďalší rad možností. Ako príklad môžeme uviesť stávky na góly v určitých minútach zápasu, celkový počet gólov nebo v ktorom poločasepadne viac gólov. Za jediný nedostatok môžeme považovať to, že u Fortuny si nemôžete staviť na ázijské handicapy a musíte sa uspokojiť s handicapy európskymi.
Podobné kurzovej ponuky nájdete aj u hokeja alebo tenisu.

Obmedzenie výhier

Istou nevýhodou je obmedzenie maximálnych výhier na 150.000 €, táto výška je aktuálna len u rozpisových stávok. Inak sú výhry obmedzené podľa počtu udalostí na tikete, na ktoré stávkujete. Maximálny počet udalostí na ktoré môžete staviť je potom 50 na jeden tiket.

Live stávky a Cashout

Samozrejme, že tak ako iné stávkové kancelárie aj Fortuna ponúka Live stávky na zápasy, ktoré už prebiehajú, ale tiež možnosť Cashout. Jedná sa o možnosť predať ticket skôr ako zápas skončí. Tento predaj tiketu môžete využiť pri Live stávkach alebo pri akumulačné stávke.

Mnoho bonusov a vernostný program

Aby v súčasnej dobe stávkovej kancelárie zaujali alebo si udržali svojich klientov ponúkajú množstvo bonusov pri registrácii a následnej vernostné programy. U Fortuny je maximálny vstupný bonus 500 € a v rámci vernostného programu sa zbierajú body, ktoré možno nechať pripísať na hráčsky účet, ďalej jej možete použiť na lepšie kurzy, športové predmety či dokonca zájazdy na futbalové zápasy.

iFortuna aneb stávkovanie online

Ako už bolo vyššie uvedené stávkovanie online je dnes veľmi populárne nielen kvôli pohodliu, ktoré ponúka, ale aj kvôli manipulačnému poplatku. Fortuna v tejto oblasti svojim klientom ponúka užívateľsky prívetivé rozhranie, jej online portál je prehľadný a ponúka nielen uzatváranie stávok. Nájdete tu okrem výsledkov zápasov aj rad štatistík alebo prenosy určitých zápasov.
Fortuna má pre online stávkarov tiež aplikáciu, ktorá je dostupná pre Android aj iPhone a ponúka tak rýchlejšiu a lepšiu optimalizáciu pre mobily a tablety.
Za veľkú nevýhodu však môžeme považovať absenciu FAQ.