Everton fanúšik uväznený za útoky Lyon hráč, zatiaľ čo drží batoľa

Ventilátor Everton bol uväznený na osem týždňov po útoku na opozičných hráčov, zatiaľ čo držal svoje batoľa.

Michael Fitzpatrick držal svojho trojročného syna, ktorý bol v tom istom sete, v jednej ruke a používal svoje ďalšie. zápasiť s opozičnými hráčmi počas pretekov Europa League medzi Evertonom a Lyonom minulý rok v októbri.

Zábery z incidentu boli vírusové, keďže Fitzpatrick bol natočený spolu s ďalšími fanúšikmi, ktorí hádzali údery, keď sa hráči hrali pri dotykovej čiare. Park Goodison.

30-ročný, z Prescot, Merseyside, neskôr povedal, že sa cíti hanbený svojím správaním a obával sa, že mu bude zakázaný prístup k svojim deťom.

Fitzpatrick bol uväznený osem týždňov po tom, čo sa obvinil zo spáchania útoku, keď sa 23. mája objavil v centre komunitnej justície v Bootle, uviedla polícia Merseyside.Taktiež mu bol udelený šesťročný zákaz futbalu kvôli vážnemu priťažujúcemu faktoru útoku, ktorý nastal pri držaní dieťaťa.

Dozorca Dave Charnock z polície Merseyside povedal: „Väčšina fanúšikov išla do hra, aby si to, čo to bolo – futbalový zápas medzi dvoma vášnivými klubmi.

„Polícia nebude tolerovať sebecké a idiotské činy niekoľkých ľudí, ktorí sa pokúšajú pokaziť futbal, ktorý drvivá väčšina ľudí užívala.

„Budeme pokračovať v úzkej spolupráci so všetkými našimi miestnymi klubmi, aby sme zabezpečili bezpečné a príjemné príležitosti pre každého a zaistili, že sa budeme snažiť stíhať každého, kto spácha tento typ správania.“

„Fitzpatrick bude mať teraz záznam v registri trestov a jeho dôsledky v budúcnosti by mohli byť významné.“

Udalosť sa udiala v druhej polovici prvej etapy ako domovská trať Lyonu.

Kapitán Evertonu Ashley Williamsová vytlačila brankára Anthonyho Lopesa, čo viedlo k prudkej konfrontácii niekoľkých hráčov Evertonu a Lyonu.To pokračovalo mimo ihrisko pred Howard Kendall Gwladys Street End.

Everton FC zakázal Fitzpatrick pre život zo svojich dôvodov.