Diamanty priniesli víťazný, aj keď chaotický bodku v náročnom roku nohejbalového zápasu

Bez ohľadu na to, čo Alexandre bežalo v hlave – možno jej vlastná budúcnosť, vzhľadom na to, že jej zmluva vyprší koncom budúceho roka – sedemgólové víťazstvo jej strany vo štvrtom a poslednom teste bolo chaotickou bodkou za vyčerpávajúcim rokom nohejbalu.Výsledok, ktorý priniesol Diamantom siedmy rok po sebe trofej pre trans-Tasman, sa tiež cítil ako koniec jednej epochy. Austrálske triumfy v diamante Constellation Cupu Prečítajte si viac

S odchodom Caitlin Thwaitesovej do dôchodku , druhý najskúsenejší hráč nedeľňajšieho austrálskeho kádra, a chýry o medzinárodnom futbale Silver Ferns Laury Langmanovej a Maria Folauovej, ako aj ich trénerky Noeline Tauruaovej, panujú v 22Bet Magyar súvislosti s týmito dvoma nohejbalovými veľmocami veľa neistoty vyzerajú ako v nasledujúcich rokoch.

Nebolo prekvapením, že posledný zápas medzinárodnej sezóny bol po častiach nešikovný, vzhľadom na to, aký náročný bol rok 2019 zvlášť pre Diamonds. Rok sa začal januárovou sériou Quad, ktorú vyhrala Austrália napriek tomu, že prehrala svoj posledný zápas s Anglickom.Potom nasledovalo prvých deväť kôl Super Netball, 10-dňový svetový pohár a ultimátny zlom v srdci Liverpoolu, šesťdňová pauza a potom ďalších päť domácich kôl plus finále.

Potom pohár Constellation. Napriek zábleskom lesku sa zdálo, že niekoľko hráčov v nedeľu kulhalo na čiaru, pričom v oboch tímoch trpeli disciplínou a rozhodovaním. Štatistiky ukazujú celkovo 74 obratov a 129 trestov, čo sú čísla, ktoré sú oproti tým, ktoré boli zaznamenané v posledných testoch, trpasličí. K neporiadku prispelo aj neštandardné rozhodovanie neutrálnymi funkcionármi, ktorí neboli zvyknutí na rýchlosť a zručnosť špičkového nohejbalu, čo bola po zápase Taurua dôrazne kritizovaná. Facebook Twitter Pinterest Novozélandská Maria Folau strieľa v RAC Aréne v Perthe.Fotografia: Richard Wainwright / AAP

Napriek únave a názoru niektorých fanúšikov Diamonds, že víťazstvom tejto série bol „Pohár útechy“, hra Alexandrovi v kontexte jej zmluvy jednoznačne záležala. A malo to význam pre tím, ktorý vykrvuje pre nasledujúci štvorročný cyklus, ktorý zahŕňa Hry Commonwealthu v Birminghamu v roku 2022 a Majstrovstvá sveta v Kapskom Meste v roku 2023.

Straty diamantov sú dobre zdokumentované niekoľko stovák zážitkov po minuloročných hrách Commonwealthu, keď Laura Geitz, Susan Pettitt, Sharni Layton a Madi Browne odišli z rôznych dôvodov v rýchlom slede do dôchodku.Z tohto tímu však teraz odišli aj Kim Ravaillion a April Brandleyová, ktoré sú obe tehotné, Gabi Simpsonová, ktorá bola vylúčená z majstrovstiev sveta, a Thwaitesová vo výslužbe.

Toto robí súčasný tím – ktorý zahŕňa obrancovia Sarah Klau a Maddy Turner, neskoro kvitnúca Laura Scherian a renesančné hviezdy Paige Hadley a Ash Brazill, spolu so známymi menami Caitlin Bassett, Gretel Tippett, Steph Wood (ktorí sa z tejto série odhlásili), Jo Weston, Liz Watson a Courtney Bruce, a Kelsey Browne, keď sa vráti zo zranenia – znepokojivo zelená. Ešte viac ako tím, ktorý išiel do Liverpoolu.Rozdiel je však v tom, že táto neskúsená skupina má teraz čas – čas bez veľkých udalostí – vybudovať a spojiť sa.

V tejto sérii zamrzlo niekoľko diamantov vo veľkých momentoch, zatiaľ čo ostrieľané Ferns robili pravý opak a ukazovali je ešte potrebné vykonať veľa práce, ale štyri testy Constellation odpovedali aj na niekoľko kľúčových otázok. Môže byť najviac polarizujúca postava v nohejbale, Gretel Tippett, 60-minútovým gólovým útokom na svetovej úrovni, ktorý berie hry za krk? Dokáže sústavne strieľať nad 90% presnosť? Môže byť najhoršou nočnou morou opozičného trénera? Áno, áno a áno.

Môže kapitánka Bassett zmeniť svoju hru tak, aby zahŕňala viac kreativity a pohybu mimo ringu, aby sa prispôsobila rýchlosti Tippetta pri jazde? Áno. Môže doručiť miešanú trojštvrťovú adresu? Podľa tých, ktorí to včera počuli, áno.Môže byť austrálskou kotvou v Birminghame vo veku 34 rokov? A Cape Town v 35? Na to je ťažšia otázka, na ktorú treba odpovedať. Caitlin Thwaites predčasne odchádza a s ňou ide aj plán diamantov B | Megan Maurice Prečítajte si viac

Máte Austráliu obranné zásoby, aby ste ju vyrovnali najlepším? Dôrazné áno, založené na tejto sérii. Mali by diamanty držať svoje „staré nové diamanty“ – 31-ročný Scherian a čoskoro 30-ročný Brazill? Absolútne. Je Liz Watsonová, spravidla útokom krídel, odpoveďou v strede? Navrhlo by to v nedeľu vysokých 23 zdrojov a 15 gólových asistencií, najmä pri zálohovaní z Hadley.

Teraz je to zatiaľ nezodpovedné.Dá sa objektívne katastrofálnym rokom 2018 a 2019 – v ktorých zvíťazil víťazný tím prehrať finále krajín Commonwealthu a Svetového pohára, každý o jeden gól -, pomstiť víťazstvá v Birminghamu a Kapskom Meste? Ako ťažko zasiahne Ferns potenciálna strata Langmana, Folaua a Taurua? Môžu byť surové diamanty v nasledujúcich rokoch dostatočne vyleštené?

A najväčší zo všetkých: bude Alexander ten, kto bude viesť Austráliu? Niet pochýb o tom, že ju zaujíma to isté.