Cítim sa zradený, hnevá sa vyvrheľ Ulloa. Za Leicester už odmieta hrať

Sotva sa vyriešila ťahanice o Dimitriho Payet, začína sa pritvrdzovať v ďalšom prestupovom boji. Jeho stredobod, útočník Leicesteri City Leonardo Ulloa, sa na rozdiel od svojho francúzskeho náprotivku nebál oprieť do svojho zamestnávateľa na Twitteri. Úradujúci majster Premier League ale odstrčeného forvarda nie a nie pustiť…

Nie je to tak dávno, čo bol Ulloa miláčikom Leicesteri a dával dôležité góly v druhej lige aj slávne Premier League. Lenže v minuloročnej sezóne, v ktorej sa “líšky” stali prekvapivým majstrom, hral druhé husle za útočnou letkou Vardy-Okazaki. V lete pribudli ešte Islam Slimani a Ahmed Musa, ktorí v poradí dôležitosti útočníkov odsunuli Ulloa až na piate miesto.A Argentínčan zbieral zápasovú prax po minutkách.

Už pred týždňom buchli sadze v jeho agentovi, ktorý nazval inak veľmi populárneho kouča Claudia Ranieriho sebeckým egoistom. Leicester mohol nespokojného strelca pustiť hosťovať do Galatasarayu, hneď dve ponuky na prestup podal Sunderland. Lenže s Ranierim to ani Nehl, a tak svoju frustráciu musel nakoniec vyventilovat sám hráč.

“Ďakujem všetkým fanúšikom Leicesteri za dva nádherné roky, ale už sa zase potrebujem cítiť ako futbalista,” napísal ešte pokojne v sobotu. Potom Leicester odmietol vylepšenú ponuku Sunderlandu, ktorá predstavovala sedem miliónov libier, a vyhlásil, že Argentínčana predá minimálne za desať. A Ulloa pritvrdil…

“Pri všetkej úcte k fanúšikom, cítim sa zradený Ranierim a sklamaný klubom.Už za Leicester niky nebudem hrať, “vyhlásil na Twitteri. Podobné trucovanie už v januári vynieslo vytúžený prestup Dimitrimu Payet, Ulloa ale Ranieri stále tvrdohlavo nemieni pustiť.” Viem, že Leonardo je veľmi znepokojený, ale my si to nerozmýšľam. Je pre nás dôležitý, nepredáme ho, “stojí si za svojím taliansky tréner.

Ranieri naďalej verí, že Ulloa, ktorý posledné dva zápasy vynechal pre zranenie stehenného svalu, si svoj postoj ešte rozmyslí.” Leo sa ešte neuzdravil, pracuje na tom s naším lekárom.Je to fantastický hráč aj človek, mám v neho dôveru, “vyjadril sa tréner úradujúcich majstrov do médií.

Dôvera ale očividne nie je vzájomná, a argentínsky útočník sa ešte v posledných niekoľkých hodinách prestupového obdobia pokúsi presvedčiť svojich zamestnávateľov, aby mu dovolili odísť.