Chlapci ukázali, že majú potenciál na reprezentáciu, povedal Jarolím

Kouč českej reprezentácie Karel Jarolím aj vinou niekoľkých zranenie musel v prípravnom zápase s Dánskom pozmeniť základnú zostavu oproti piatkovému kvalifikačnému zápasu s Nórskom hneď na deviatich miestach. Hráči, ktoré skúšal, ho nesklamali a ukázali, že majú na to byť v národnom tíme. Šesťdesiatročný tréner ľutoval len zlé koncovky, kvôli ktorej Česi v tohtoročnej dernier len remizovali 1: 1.

“Už to nie je žiadne prekvapenie, že to mením. Chceli sme tento zápas využiť hlavne pre hráčov, ktorí v kvalifikačnom zápase nemali toľko priestoru. Trochu sa nám to skomplikovalo aj tým, že niektorí vypadli kvôli zdravotným problémom. Tvorili sme to na poslednú chvíľu.A nemôžem povedať, že by som bol sklamaný, “ povedal na tlačovej konferencii Jarolím.

” Chlapci ukázali charakter, mnohé z nich preukázala, že majú potenciál na to, aby boli v reprezentácii . Je to len o tom, aby boli ochotní na sebe robiť. Času toľko nemáme, takže musí na sebe pracovať v kluboch. Aj to, že pozvánku dostali, by im mohlo pomôcť, “ dodal tréner.

Z kádra už cez víkend vypadli Tomáš Hořava, Tomáš Sivok, Jiří Skalák, Patrik Schick a zdravotné problémy navyše pred zápasom postihli Ladislava Krejčího, Davida Pavelka a Lukáša Droppa. Premiéru v národnom tíme si odkrútil Antonín Barák a ozdobil ju gólom. To isté sa podarilo pri prvom štarte za reprezentáciu v piatok s Nórmi Michaelu Krmenčíkovi.

” niekedy to tak vyjde, že má človek šťastnú ruku.Tí hráči potvrdili oprávnenosť nominácie. Že sa im podarilo streliť gól, to je bonus navyše. Bol by som rád, keby to takto pokračovalo ďalej, “ uviedol Jarolím.

” Tonda Barák preukazoval svoju dobrú výkonnosť v Slavii. Je to typ hráča, ktorý je ochotný na sebe pracovať. Verím, že sa bude ďalej zlepšovať, “ dodal Jarolím na Baráková adresu.

oľutoval, že Česi na záver roka nezvíťazili. Rovnako ako vo väčšine predošlých duelov je zradila koncovka. ” Druhú polovici sme sa zlepšili. Mali sme prevahu, dosť situácií, z ktorých sme mohli streliť gól. Koncovka je jednou z vecí, ktorá nás trápi.Teraz to nemrzí toľko, ako by to mrzelo v kvalifikačnom zápase, ale aj tak je to škoda, “ uviedol kouč.

K mužstvu nastúpil v auguste a jeseň s ním absolvoval s bilanciou dvoch výhier, troch remíz a jednej porážky. Vo svetovej kvalifikácii reprezentácie stráca dva body na druhé miesto, ktoré môže znamenať baráž. “Že to bude ťažké tvoriť za pochodu, to bolo jasné. Ale mrzí ma, že nemáme minimálne o dva body viac. Je to v rozpakoch. Ale zase nie je nič stratené. Čakajú nás vonku súperi, ktorí majú rovnaké ambície, takže sa to, čo sme stratili doma, budeme snažiť získať vonku, “ dodal Jarolím.

Mrzelo ho, že na zápas v Mladej Boleslavi, kde ešte do augusta trénoval, prišlo len 1763 divákov. “Je mi to ľúto.Svoju úlohu zohral aj ten nešťastný začiatku zápas, navyše počasie nebolo ideálne. Je to málo na to, že sa tu hral ešte len druhý reprezentačný zápas. Aj tých pár nám bolo schopné vytvoriť slušnú atmosféru. Mám pocit, že Mladá Boleslav nie je úplne futbalové mesto, “ uviedol Jarolím.