Čas na doručenie: Jonjo Shelvey vstupuje do posledného šampionátu v Newcastle

Hráč, ktorý vyrastal v radovom byte v Harold Hill v Romforde, bol hviezdou toho dňa, ktorý dominoval na polčine proti Nemanji Maticovi a Cescovi Fàbregasovi a predstavil si svoj vynikajúci rozsah. Keď José Mourinho prehral vedľajšiu šnúru nad rozhodnutím svojho lekárskeho tímu, ktorý mal bežať na ihrisku, aby Eden Hazard zahynul v momentoch smrti, Monk bol obrazom pokoja, keď sa po zápase stretol na stene tlačovej miestnosti Chelsea “Jonjo je stále mladým hráčom, s ktorým si s ním zapamätáte, pretože vyzerá oveľa starší,” povedal Monk s úsmevom.

“Máme svojho otca a jeho agentku a všetci sme mali dobrý rozhovor – chceme najlepšie pre všetkých hráčov v klube.Jonjo je jednou z tých postáv, ktoré sa musia presadiť. V minulom roku som povedal niekoľko vecí, aby som zistil, akú reakciu by som mohol dostať a som rád, že mám správnu reakciu. On odišiel pre leto a vrátil sa s dobrým postojom a dúfajme, že uvidíme ešte lepšie Jonjo.

“Uvedomuje si, ako vážne je to na tejto úrovni a aký typ hráča môže byť , Je to v poriadku, že to chcem pre neho, ale on to musí mať pre seba. “

O niečo viac ako päť mesiacov, Monk a Mourinho odišli. V utorok večer bol Shelvey predstavený fanúšikom v parku St James v Newcastle.Aj napriek tomu, že bol tento rok nominovaný vo všetkých tímoch Angely Roya Hodgsona v Anglicku, pričom 23-ročný hráč predával Swanseovu súperovi za 12 miliónov libier. , Takže, kde sa všetko pokazilo? Shelveyova reakcia na kritiku od fanúšikov po porážke FA Cupu v nedeľu, keď sa ukázal, že ponúkol stretnúť sa s jedným fanúšikom na parkovisku, aby vyriešil ich rozdiely, dokázal byť poslednou slamou pre neho v Swansea. S waleskou stranou, ktorá mala nedostatok finančných prostriedkov na prevody, aby priniesla toľko potrebného útočníka, pretože sa zúfalo snažia prežiť v Premier League pred budúcou sezónou televíznej bonanze, bol považovaný za vyčerpateľný.Facebook Twitter Pinterest Jonjo Shelvey sa dostal do sporu s fanúšikmi na poslednom hvizde Swansea City v porážke FA Cupu proti Oxford United Fotografia: Huw Evans / REX / Shutterstock Napriek podpisu lukratívnej novej zmluvy v lete a dokonca reklama pre šéfkuchára na živote vo výške 65 000 libier, ktorá mu pomohla správne sa pripraviť, písanie bolo na nejakej dobe na stene. Po tom, čo bol Hodgson presvedčený, že si zaslúžil miesto vo svojom anglickom tíme tri roky po tom, ako získal prvú čiapku v Liverpoole, Shelveyova forma sa ponorila, keď Swansea šiel päť zápasov bez víťazstva po tom, ako porazil Manchester United na konci augusta.Nepríjemné zranenie kolena ho donútilo, aby sa v októbri posadil z niekoľkých tréningov, zatiaľ čo jeho strana pokračovala v klesaní po stole. Keď sa stal Charltonovým najmladším hráčom vo veku 16 rokov a 59 dní po začiatku v programe mládeže v Arsenale, bol v apríli 2010 predávaný Liverpoolu za prvých 1,7 miliónov libier, ale po tom, ako začal v Anfielde len 31 zápasov v troch ročných obdobiach, zúfalo frustrovaný. Swansea strávila 6 miliónov libier, aby ho priviezla na štadión Liberty v lete 2013 a výdavky Newcastle teraz znamenajú, že kluby strávili celkom takmer 20 miliónov libier na Shelvey, ktorý skončí 24. februára.Napriek tomu sa už zdá, že to môže byť jeho posledná šanca preukázať, že patrí na najvyššej úrovni.

“V jeho veku je pravdepodobné, že penny musí klesnúť,” povedal Alan Shearer, keď bol požiadaný o nové podpísanie Newcastle BBC 5 Live v utorok. “Máte šancu na futbal a musíte to vziať. Mal dva alebo tri – musí pochopiť, že nebude mať väčšiu príležitosť, ako teraz v Newcastle. Teraz je v obrovskom futbalovom klube, kde ho budú fanúšikovia obdivovať. Po tejto situácii nemá inú príležitosť. Musí to robiť tu. “Shelvey, ženatý s malým dieťaťom, pripísal stabilitu vo svojom osobnom živote za svoj nový vyspelý prístup po tom, čo si Anglicko spomína v septembri.Ale keď videl svojho staršieho brata Georgeho, ktorého Shelvey opísal ako oveľa lepšieho hráča, odtiahol svoj talent, určite príde čas, aby využil svoju príležitosť skôr, než bude príliš neskoro.