Bývalý guvernér Bank of England Mervyn King sa pripája k doske Aston Villa

Bývalý guvernér Bank of England Mervyn King vstúpil do klubu zápasiaceho futbalového klubu Premier League Aston Villa. “Mervyn úspešne riadil Bank of England prostredníctvom tých najväčších búrlivých ekonomických búrok v živote.” povedal. “Jeho vymenovanie do predstavenstva je obrovským nárastom, keď plánujeme cestu späť k úspešnejším časom.” King povedal: “Pozrel som prvý zápas na Villa Parku pred viac ako 55 rokmi a som skúsený najvyššie a najnižšie odvtedy. Budem sa snažiť pomôcť pri rekonštrukcii futbalového klubu Aston Villa, pretože spolu ho vrátime do pozície jedného z najlepších klubov na svete. “Facebook Twitter Pinterest King je tiež predsedom klubu kriketov Worcestershire.Fotografia: Luke MacGregor / Reuters / Corbis Počas svojho pôsobenia v banke sa kráľ chápe, že diskutoval o menovej politike s nemeckým stredopoliarom Aston Villa Thomasom Hitzlspergerom na e-mailovej burze.

, ktorý sa v roku 2014 stal predsedom kriketového klubu v grófstve Worcestershire. Po organizácii charitatívnej hry na ulici Threadneedle medzi zamestnancami banky a bývalými hráčmi Villa z klubu v roku 1982 získal víťazný európsky pohár. Guvernéra Anglicka v roku 2003 a zastával funkciu za desať rokov.

Bol vymenovaný za životného partnera kráľovnou v roku 2013 a vstupoval do domu lordov ako barón kráľa Lothbury. Kráľ, 67-ročný, bol jedným z najsilnejších fanúšikov z dediny, spolu s princom Williamom a premiérom Davidom Cameronom. Počas kampane vo všeobecných voľbách v roku 2015 sa však Cameron vysmieval, keď omylom tvrdil, že podporuje West Ham, ktorí hrajú v podobnej farbe ako Villa.

Následník kráľa ako guvernéra, Kanadský Mark Carney je milý fanúšik Evertona.

King je druhý najvýznamnejší ekonóm, ktorý sa v tejto sezóne stotožnil s tímom zápasiaceho klubu Premier League, po tom, čo Norwich City vymenoval bývalého stanu kancléra Ed Ballsa za predsedu klubu.