Bwin po podpise Marseille skritizoval rokovaní AS Rím

Rudi Garcia včera podpísal trojročný kontrakt s Marseille a pokúsi sa úspešne začať novú éru klubu po príchode amerického majiteľa, zároveň ale bývalý kouč Lille tiež až vtedy konečne rozviazal kontrakt s AS Rím, hoci ho už nejakú dobu netrénoval. Giallorossi sa vraj podľa Garciu mohli  Bwin zachovať viac na úrovni…

Rudi Garcia bol vedením AS Rím vyhodený tento rok v januári po predčasnom vypadnutí z talianskeho pohára a kvôli jedinej výhre z posledných 10 kôl. K formálnemu ukončeniu spolupráce však doteraz nedošlo.

“Očakával som, že ma AS Rím vyviaže z mojej zmluvy, ale Bwin nebolo to tak jednoduché. Mohli sa zachovať viac na úrovni, to je pravda.Vo finále som odišiel s polovicou toho, čo mi klub dlhoval, ale aspoň som definitívne preč, “ oprel sa do bývalého zamestnávateľa Garcia.

” Pravdou je, že som sa chcel vrátiť do práce. AS Rím dúfal, že si s nimi potrasie rukou a len tak odídem, akonáhle si pre mňa príde nejaký veľký klub. Nie je to o peniazoch, ale akonáhle podpíšete kontrakt, je jedine normálne ho rešpektovať, “ mieni päťdesiatnik, ktorý predtým päť rokov strávil v Lille.

V čele Giallorossi si Garcia odkroutil dve plné sezóny a presne 18 mesiacov, pričom s nimi dvakrát finišoval na druhej priečke. V poslednej sezóne sa však tréner dostal do sporu s prezidentom Jamesom Pallotta.

“Bolo chybné pripustiť tvorbu úplne nového tímu kondičných trénerov.Dúfam, že sa to znova nestane: ak áno, je lepšie odísť. Ušetrí vám to čas, keď pracujete s Bwin kompetentnými ľuďmi, ktorým dôverujete, “ rýpol si ešte raz trojnásobný najlepší manažér roka vo Francúzsku.

Čo sa nové angažmán v Marseille týka, Rudi Garcia je smerom k ďalšej výzve optimistický. “je veľmi dôležité, že (prezident) McCourt žije vo Francúzsku a ja mu sám povedal, že je kľúčové, aby ho hráči občas videli. On je majiteľ, ten, kto platí účty. To mu dáva právo Bwin hovoriť, meniť a priamo ovplyvňovať skrze osobné interakcie, “ nabáda 52letý stratég.

zdroj: xapostar.com/bwin-apuesta-gratuita-diaria-de-hasta-25-e