Biatlonista David pokračuje v septembri, je junior šampión Európy

Po štvrtkovom bronzovom súboji v tréningu vytrvalosti dvadsaťročný David získal druhú medailu na majstrovstvách. Sprint potvrdil úlohu hlavného favorita. Po bezchybnej streľbe bola spomalená druhou zastávkou na strele, kde nedosiahla posledný cieľ. Stratené, ale vynikajúce výkony.

Shooting heslá David nečtil príliš veľa. “Myslel som si, že by bolo pre mňa dobré, keby to bola jedna chyba. To je môj najlepší zásah v tomto roku. Je to skvelý výsledok, “víťazný junior bol potešený. Pred závodom bojovala s nervozitou. Záber nevypadol a na ceste nebol najlepší. “Snažil som sa. Lyže boli dobre pripravené, nevadilo mi vlhký sneh.Ale od začiatku som sa necítila podobne, “povedala.

Nedeľný bojovník beží prvý. “Stíhacie preteky nie sú dobré. Zvyčajne sa zhoršujem. Nemám rád kontaktné preteky, pretože strieľam pomalšie. A som nervózny, keď moje súperi strieľajú rýchlejšie okolo mňa. Štyri bojové umenia sú pre mňa strašiak, “povedal David. Maier bol šiestym bodom vytrvalostného preteku, kde taktiež zaujal čistú strelu na piate miesto. “Strieľalo sa. Ale v ideálnom prípade som si myslel, že by som mohol byť okolo dvadsiateho.Som príjemne prekvapená, “uviedla Maříková.

Po piatom mieste vo vytrvalostných pretekoch dosiahol najlepší český junior Žemlička na rovnakej umiestnenie aj v šprinte. “Keď som zistil, že mi idú výborne lyže, tak som to kopol. Snažil som sa tempo udržať, ale v poslednom kole som už nič nevidel, “poznamenal Žemlička.

Napriek trom trestným okruhom si viedol dobre aj Jakub Procházka, ktorý skončil deviaty. Sľubne závod rozbehol tiež Ondřej Šantora, o lepší výsledok ho ale pripravili štyri chyby pri druhej streľbe. “Pri stojke sa mi začali triasť nohy, na čo nie som zvyknutý.Zaskočilo ma to, nebol som schopný vôbec mieriť, “povedal Šantora.

V nedeľu je na programe od 10.00 h stíhacie preteky junioriek a od 13:00 odštartuje preteky juniorov.