Arsène Wenger vyzýva Arsenal, aby vymazal spomienku na Mníchov proti Tottenhamovi

Arsène Wenger vyzval svojho tímu Arsenalu, aby reagoval na náraz 5-1 demolácie v Bayernu v Mníchove so zameraním potenciálnych šampiónov. Je to podľa jeho názoru charakteristickým znakom úspešných tímov, aby odolali brutálnemu sklamaniu a odrazili sa priamo späť. “To je to, čo je v stávke, aby som odpovedal,” hovorí o návrate do akcie Premier League v nedeľu derby proti Tottenham Hotspur.

Arsenal má zvyk reagovať, keď kataklyzmický výsledok prináša kvalitu ich spochybniť. Po kapitulovaní dňa otvorenia kampane proti West Hamu jeho strana zostavila silnú sekvenciu výsledkov Premier League, aby sa dostali na stôl.Po diabolskom štarte do skupiny Ligy majstrov Arsenal vybojoval domácu víťazstvo nad Bayernom, čo môže byť rozhodujúce prechod na poslednú kravatu v Olympiakos. Arsenal Wenger “veľmi znepokojený” zoznamom úrazov z Arsenalu Prečítajte si viac

Jedným z dôvodov, prečo hráči zvyčajne reagujú na neúspechy, je to, že Wenger sa usiluje zachovať atmosféru pokoja. Zabráni tomu, aby obviňoval svojich hráčov, pokiaľ je to možné. Vyzeral takmer zmätený, keď mu bolo dané, že niektorý zo skupín, ktorí sa zúčastnili v Mníchove, môže nájsť svoje miesto pod hrozbou. “Bude vás prekvapiť, ale bohužiaľ máme niekedy konflikt,” pripustil. “Ale ja som rád, že som lojálny. Myslím, že keď ste hráč a hráte futbal, viete, že to nie sú stroje. Niekedy máte deň, keď nie si dobrý.Celkovo sa na to pozeráš na výkony posledných 10 až 15 zápasov. “

Je to však väčší obraz, hlavne víťazný päťkrát v Premier League, to je jeho zameranie. Ak by mohlo dôjsť k strate dôvery o 5-1, Wenger pred návštevou Tottenhamu v skutočnosti nevykazoval žiadne napätie. Pri tréningu v piatok ráno bol vo veľmi dobrom duchu, možno dokonca tak bezstarostný, ako bol kedykoľvek v tejto sezóne. Je to skoro ako keby sa očakávalo úder v Bayernu a tento hororový seriál považuje za jednu z tých vecí – rozhodne nestojí za to, že by podkopali širšie ciele sezóny. Wenger si spomenul, ako jeho posledný titul – víťazný tím utrpel ťažké európske rozpaky.Jeho strana 2003-04 bola domácim internou Internazionale 3-0. “Bolo to trochu podobné ako proti Inter sme boli po 2 minútach dole po 10 minútach, rovnako ako proti Bayernu.”

Je stále optimistický na domácom i európskom fronte. “V Ligy majstrov máme stále dobrú budúcnosť,” hovorí. “Myslím, že ešte nie sme mimo súťaže. Zo všetkých tímov, ktoré som videl, Bayern bude super favoritom. Pred zápasom sme vedeli, že Bayern je pre nás mimoriadnou hrou a že Premier League je súťažou, v ktorej sme na dnešnej dobe veľmi silní a chceme pokračovať. Tento víkend máme dobrú príležitosť na to, aby sme to všetko spravili. “Wenger o tom, ako zoznam zranení bráni družstvu, Wenger verí, že hovorí o výzvach titulov, takže predčasný urobil vtip o tom, že je” 20- konské dostihy”.Vianoce rozprávajú iný príbeh. “Musíme byť v boji na Vianoce,” hovorí. “Túžba je tu. Musíme to ukázať vo všetkých našich hrách. Čo je pre nás pozitívne, ak sa pozriete na naše plány až doteraz, hrali sme všetky veľké tímy a tímy, ktoré bojujú na vrchole okrem Man City. Keď sme boli pred dvoma rokmi, hrali sme iba družstvá v druhej polovici stola. Tentokrát sme v silnej pozícii a hrali sme mnoho tímov, ktoré sa nachádzajú v hornej polovici stola. “Stoja proti inému tímu Tottenhamu v Mauricio Pochettino. Arsenal by nemal žiadny lepší impulz, ako reagovať.