Arséne Wenger: Arsenal nie sú sériovými chokers v pretekoch Premier League

Arsenal v nedeľu odcestoval do Old Traffordu, vediac, že ​​víťazstvo po prvýkrát za 12 rokov posilní svoje nádeje byť korunovanými šampiónmi. Čakanie sa rozrástlo tak dlho, pretože Arsenal vybojoval predošlé šance na jeho ukončenie, najmä v roku 2011, keď na konci februára sľubne na druhom mieste čakali štyri body za lídrami Manchester United, ale skončili štvrtým, 12 bodov z rýchlosti. Arsenal je Alex Oxlade-Chamberlain čelí sedem týždňov s poranením kolena Prečítajte si viac

Blame pre tento kolaps bol predtým pripočítaný k strate dôvery po šoku poraziť Birmingham City v tomto roku Ligový pohár finále, ale Wenger ukázal, že verí, že jeho tím odbočil z kurzu, pretože niekoľko hráčov bolo “zdvihnutých”.Zvýšili záujem o presťahovanie sa do iných klubov ako o získanie titulu v čase, keď dlh Arsenalu v štadióne zabránil Wengerovi, aby im ponúkal lepšie obchody, ako boli k dispozícii na iných miestach. Wenger nepovedal, či má na mysli Samir Nasri a Gaël Clichy, ktorí sa na konci kampane presťahovali do Manchesteru, a Cesc Fàbregas, ktorý sa vrátil do Barcelony.Wenger navrhol, že súčasná finančná sila Arsenalu pomohla zabezpečiť, aby sa jeho posledná škála hráčov zameriavala na víťazstvo v tejto sezóne.

“Vtedy sme stratili hybnú silu, tentokrát to je naopak: prenasledujeme a získavame hybnosť, “povedal. “V poslednej dobe sme mali dve ťažké zápasy (0-0 s Hull City v FA Cupu a 2-0 porážkou v Barcelone v Ligy majstrov), ale celkovo je psychologická situácia iná.

, vtedy sme boli veľmi mladí…a nálada niektorých hráčov bola skôr pre to, aby sme získali ďalšiu zmluvu niekde inde, než aby sme vyhrali majstrovstvá, pretože vtedy sme museli predávať našich hráčov. Keď sme šli do apríla, niektorí hráči boli vykopnutí, aby šli niekde inde a bolo ťažké udržať si pozornosť.V súčasnosti to nie je.

“Všetci hráči sú zameraní a chcú vyhrať a majú veľkú solidaritu. Nie je jasné, aké dobré sme. Psychologická situácia je dnes odlišná. Duchovne, nemôžem kritizovať. V roku 2010 by som povedal, že sme ho prehrali, pretože duch nebol to, čo by malo byť z dôvodu individuálnych zásahov. “Wenger tiež citoval” slávny incident s Gallasom v Birminghame “ako príklad akýkoľvek zlomový bod, ktorý nepredpokladá, že postihne svoj súčasný tím. William Gallas bol kapitánom Arsenalu, ktorého výstrel na poliach po 2-2 remíze v St. Andrew’s v roku 2008 je pripomínaný ako rozhodujúci moment v ďalšom poklese sezóny od Wengerovho tímu.Napriek tomu manažér Arsenalu trval na tom, že je nespravodlivé, aby jeho klub vykresľoval ako sériový chokers. “Zostali sme raz alebo dvakrát v šampionáte, ale mohli by ste to povedať aj o Manchester United a akomkoľvek družstve,” povedal Wenger. “V druhej časti sezóny zvyčajne končíme.”