Andy Murray mieri domov po vytiahnutí z Australian Open

Nešťastný austrálsky pobyt Andyho Murraya sa vo štvrtok dramaticky zastavil, keď zamieril do domu, aby premýšľal o pochmúrnej vyhliadke na operáciu zraneného bedra. Tridsaťročný Škót odletel z Brisbane do Melbourne tesne pred obedom – vzbudzoval dojem, že sa snaží vyviesť poslednú priekopu na prípravu na Australian Open, ktoré sa začína v pondelok – ale jeho úmyslom bolo vždy nastúpiť na let späť do Londýna.

Operácia a následné zotavenie by Murraya zabránili v hre na niekoľko mesiacov, ale mohlo by tiež zachrániť kariéru, ktorá bola ohrozená od jeho bolestivého odchodu z Wimbledonu v júli.Od tej doby nehral.Andy Murray a piati upozornili na nepokojný mužský tenis | Kevin Mitchell Prečítajte si viac

Pred odchodom v krátkom vyhlásení povedal: „Bohužiaľ tento rok nebudem hrať v Melbourne, pretože ešte nie som pripravený súťažiť. Čoskoro odídem domov, aby som Unibet zhodnotil všetky možnosti, ale oceňujem všetky správy o podpore a dúfam, že sa čoskoro vrátim. “

Organizátor turnaja Craig Tiley povedal: „Sme si plne vedomí toho, že Andy prešiel so svojím bokom ťažkým obdobím a že urobil všetko pre to, aby sa pripravil na austrálske leto. Andy miluje tenis a urobil by čokoľvek na hranie. Toto je pre Andy veľmi ťažké rozhodnutie a my ho úplne rešpektujeme. Prajeme mu absolútne najlepšie výsledky na jeho ceste k uzdraveniu a tešíme sa na jeho návrat do Melbourne.Je to skutočný majster a je jedným z našich obľúbených. “

Po boji proti šanci dostať sa späť na súd bol bývalý svet č. 1 v novembri donútený pokloniť sa logike svojho vlastného vyhlásenia:„ Ja Vrátim sa, keď budem pripravený a bude na sto percent v poriadku. “

Je od toho vzdialený. Po tom, čo sa na konci roku 2016 usilovne usiloval o 24 neprekonaných zápasov, aby dosiahol vrchol svojho športu, Murray klesol na 16 na svete a v pondelok klesol najmenej o ďalšie dve miesta, čo by ho vážne ohrozilo Otvorený remíza.

Je pravda, že chronický a stále nešpecifikovaný problém v jeho pravom boku, ktorý ho prepustil v poslednom konkurenčnom zápase – vyčerpávajúci päťmiestny hráč proti Samovi Querreyovi v deviaty deň Wimbledonu – sa zlepšil prostredníctvom intenzívnej fyzioterapie a hodín tvrdej práce mimo súdu.Avšak na základe vizuálnych dôkazov, ako aj vlastného pripustenia hráča, mu chýba spôsobilosť na zápas, aby musel byť dokonca nejasne konkurencieschopný na najvyššej úrovni.

Murray v praxi ukázal niektoré zo svojich starých tempov a má loptu útočil silou a úmyslom, ale jeho napätý bočný pohyb, najmä z jeho prednej strany, by z Unibet neho urobil ľahkého terča pre každého ambiciózneho súpera.Jeho krívanie zostáva výrazné a jeho správanie je skleslé. Andy Murray považuje operáciu bedra za kariéru visiacu v rovnováhe. Čítajte viac

Od svojho tvrdenia o svojom pláne návratu sa vyjadril takmer pred dvoma mesiacmi – pred jeho charitatívny výstavný zápas proti Rogerovi Federerovi v Glasgowe – Murray sa presvedčil, že minulý piatok v Abu Dhabi v Abu Dhabi presvedčil verejným tréningom o ôsmich hrách proti Robertovi Bautistovi Agutovi a následne sa v utorok ospravedlnil kancelárii Camerona Pearsona, riaditeľa turnaja Brisbane Open, aby sa ospravedlnil. za vytiahnutie bez toho, aby zasiahol loptu.

Jeho rozhodnutie prekvapilo všetkých vrátane jeho ochrancu Kyle Edmunda a blízkeho austrálskeho priateľa Nicka Kyrgiosa.V uzamykateľnej miestnosti i mimo nej bol Murray rozšírený súcit a on odpovedal s úprimným vysvetlením na Instagrame.

Murray sa zdal ustarostený a izolovaný, pretože prišiel cez víkend do Queenslandu a odmietol hovoriť s médiami. po priaznivej tlačovej konferencii pred turnajom a konečne zanechávajúc Brisbane v zhone so svojím malým sprievodom, aby chytili Virgin Flight 326 do Melbourne tesne pred obedom vo štvrtok.

O jeho odchode nebolo oznámené, a len príležitostná poznámka vodiča v prepravnom tíme turnaja priniesla na svetlo sveta Melbourne pomlčku.Po tom, ako Murray v piatok súhlasil so svojím vedením v Londýne, aby sa v piatok stretol s britskými tenistami, bol Murray opäť nekomunikovaný, než sa pred odchodom odhodlal.

Pre jedného z najposlušnejších hráčov v hre je nepochopiteľné byť taký utajený, čo možno odráža jeho vzrastajúcu úzkosť o stave bedra. Zdá sa, že problém je taký vážny, že narušil všetky jeho plány na meraný návrat. Ak by sa tak nestalo, určite by to skončilo jeho kariéru – a to je vyhliadka, ktorá by každého hráča znervózňovala.

Jeho úzkosti sa dramaticky vynorili v stredu v pripustení Instagramu, ktorý po šesťmesačnom odmietnutí operácie high-stakes option sa teraz javila ako jediná možnosť, ktorá mu zostala.

Aspoň má spoločnosť.Kei Nishikori sa skôr v deň stiahol z Australian Open, zatiaľ čo Novak Djokovic, Rafael Nadal a Stan Wawrinka, okrem iného, ​​všetci utrpia zranenia alebo sa z nich zotavujú.